LUFA VÁLCOVITÁ-Luffa cylindrica /10 SEMEN/

Kód: EX4
39 Kč –25 %
lufa
39 Kč –25 % 29 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Lufa válcovitá, jinak houbová tykev (tivuk) je jednoletá popínavá rostlina, která má plody válcovitého tvaru. Lufa pochází z Asie a severní Afriky a je tam hojně pěstovaná pro své široké využití - kuchyni, v léčitelství a zejména pro výrobu přírodní masážní žínky.K jídlu používáme jen mladé příjemně aromatické, šťavnaté a křehké plody. Sklízejí se asi za 10-20 dnů po opylení. Můžeme je použít do salátů, vařit, dusit s masem nebo nakládat do nejrůznějších nálevů, podobně jako okurky, tykve nebo patisony. Protože jsou nízkokalorické, hodí se i pro diety. Obsahují vitamíny a minerální látky.

*Zralé plody jsou vláknité a po zbavení kůrky a usušení se používají pro výrobu přírodní masážní žínky (houby) na masáž pokožky a její čištění takže můžete mít přísun takových žínek prakticky zdarma.Semena lufy vyséváme od března do konce května, nejdříve do truhlíku, nebo přímo na záhon od konce května, vždy po dvou do jamky, asi dva centimetry hluboko. Při teplotě nad 20 °C a ve vlhké půdě vyklíčí asi za 3 týdny až měsíc. Vzrostlé sazenice se vysazují do řady 50- 60 c od sebe na slunné a raději chráněné místo. Potřebuje oporu.Rostlině vyhovuje teplo, vlhko, plné slunce nebo polostín, hlinité dobře propustné půdy bohaté na živiny.

*Setba: semena vyséváme do nádoby s propustným substrátem od poloviny března do konce května, rostliny vysazujeme na zahradu v květnu, setba přímo do půdy v květnu.

Rozestupy: 50 - 60 cm x 100 cm

Sběr: sběr červenec až polovina září

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 1 gram cca 10 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: SEMENA
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: