CUCA MELON POPÍNAVÉ OKURKOVÉ MINI MELOUNKY/5 semen/

Kód: EX9
39 Kč
Položka byla vyprodána…

Melothia scabra

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představujeme Vám CUCAMELON známy také pod názvem mexická okurčička. Cucamelon je původem z Mexika a Střední Ameriky. Tato popínavá rostlina velice rychle roste a vyznačuje se velkým množstvím plodů.Tato popínavá rostlina velice rychle roste a vyznačuje se velkým množstvím plodů.Plody jsou velikosti větší kuličky hroznového vína. Tyto plody ve tvaru miniaturních melounků jsou příjemně křupavé s osvěžující chutí a chuť je kombinací salátové okurky v kombinaci s melounem a s nádechem limetky. Roste velice rychle, plodí po celé vegetační období, kdy na rostlině jsou jak zralé plody, tak i květy, dobře snáší sucho. Ovoce je možné jíst přímo nebo promíchat do salátu s olivami, plátky papriky a rajčat. Na drobno nakrájené se přidávají do salsy. Ovoce lze také nakládat jako okurky – kvašáky, běžné okurky nebo grilovat jako baklažán. Znalci doporučují nakládat s mátou a koprem s přidáním vinného nebo dubového listu, což zabrání měknutí melounků.

Jak pěstovat CUCAMELON:
Cucamelon můžeme pěstovat přesně jako běžné okurky, ale proces je mnohem jednodušší.  Není třeba skleník ani proštipovaní během vzrůstu, rostlina nemá u nás přírodní nepřátele a je odolná vůči chorobám. Semena zasejeme konec dubna/ květen (když pomine nebezpečí promrznutí) do truhlíku (kyprá kompostová půda), přikryjeme a zajistíme rosení.  Předpěstované rostliny vysadíme v červnu do půdy na zahradu. Mohou být vysazené velmi blízko sebe, postačí rozestupy 15 cm.Pak pokud zajistíme oporu pro růst v podstatě péče, až na občasnou zálivku péče končí.

Sklízet začneme, když plody jsou velikosti hroznů, ale plody jsou pořad sytě vybarvené a pevné.
Pěstujeme jako jednoletou rostlinu, ale lze také pěstovat jako trvalku – na konci vegetačního období ustřihneme révu, ponecháme tak 10 cm šlahoun a vyjmeme kořen ze země (nutno vykopat před prvními mrazíky). Ten pak uložíme do vlhkého kompostu a ponecháme přes zimu v bezmrazé místnosti.Počátkem května zasadíme ven do půdy a kořen znova vypustí šlahoun.

 Balení /5 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotická zelenina a ostatní
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: