POPÍNAVÉ CITRONOVÉ MINI OKURKY /5 semen/

Kód: 1711
59 Kč
Položka byla vyprodána…

Cucumis sativim Lemon

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představujeme Vám žhavou novinku na českém trhu – CITRONOVOU POPÍNAVOU MINI OKURKU SPÍŠE okurčičku. Tato popínavá a plazivá rostlina velice rychle roste a vyznačuje se velkým množstvím plodů ve tvaru jablka nebo malého citronu. Barva zralé slupky je žluto pomerančová, dužina je světle zelená, je velmi jemná, sladká a nehořkne přezráním. Ačkoli je vynikající do salátů nebo k naložení jako ostatní okurky, tak zjistíte, že stejně nejlepší je čerstvá. Pokud ji necháte vychladit, tak její chuť je osvěžující a dobře zahání žízeň. Jedná se o vitální rostliny, které by měla přinést obrovskou úrodu. Doba od květenství do plodu je kolem 70 dnů.

Ovoce je možné jíst přímo nebo promíchat do salátu s olivami, plátky papriky a rajčat. Na drobno nakrájené se přidávají do salsy. Ovoce lze také nakládat jako okurky.

.Jak pěstovat CITRONOVOU POPÍNAVOU MINI OKURKU:
Můžeme pěstovat přesně jako běžné okurky, ale proces je mnohem jednodušší. Není třeba skleník ani proštipovaní během vzrůstu, rostlina nemá u nás přírodní nepřátele a je velmi odolná vůči chorobám. Semena zasejeme konec dubna/ květen (když pomine nebezpečí promrznutí) do truhlíku (kyprá kompostová půda), přikryjeme a zajistíme rosení. Sejeme po 3-4 semena do důlku 2-3 cm hluboko v 20cm sponu. Semena vesměs klíčí pomaleji, někdy i 3 týdny). Zhruba 3 týdny po vyklíčení rozsadíme, je to období, kdy je rostlina náchylná na polámání, takž velmi opatrně. Ujistěte se, že je teplé počasí, pokud již chceme z domu nebo ze skleníku vysadit ven. Vysazujeme koncem května. Venku vysadíme chráněné a slunné stanoviště. Okurky klíčí a rostou nejlépe ve skleníkových podmínkách.  Aby se zabránilo hořkosti plodů, je nutno rostliny zalívat a zajistit dostatek vlahy po celé vegetační období.

Předpěstované rostliny vysadíme v červnu do půdy na zahradu. Mohou být vysazené velmi blízko sebe, postačí rozestupy 15 cm. Pak pokud zajistíme oporu pro růst (třeba vyvážeme šlahouny na plot) v podstatě péče, až na pravidelnou zálivku končí …. Sklízet začínáme, když plody jsou velikosti malého citronu a kdy plody jsou sytě vybarvené a pevné.

 

Balení /5 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotická zelenina a ostatní
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: