KIWANO AFRICKÁ OKURKA - Cucumis metuliferus /10 SEMEN/

Kód: 1614
Novinka Tip
39 Kč

Cucumis metuliferus

Detailní informace

Detailní popis produktu

KIWANO patří mezi popínavé rostliny a je vzhledově podobná okurkám nebo malému, rohatému melounu. Je současným hitemy mezi plody, které lze konzumovat nebo použít ke zdobení jídel nebo jako atraktivní dekoraci. Stejně jako okurka je popínavá. Kiwano je původem z Afriky, postupně zdomácněla na jiných světadílech jako třeba střední Amerika  a na Novém Zélandu či v Austrálii dnes patří mezi běžné rostliny. Plody mají válcovitý tvar jako hrubší okurky, v dozrálém stavu kůrka je žluto hnědá až červenavá, váha plodů je 200 – 300 gramů, velikosti 10-15 cm, šířka 5-7 cm. KIWANO chutná jako kombinace melounu a kiwi.

Dužina je šťavnatá, zelené až zeleno žluté barvy s množstvím malých pecek. Konzumuje se v syrovém stavu, chuť lze zvýraznit přidáním cukru a citronové šťávy a přizdobit třeba šlehačkou, taktéž lze vytvořit sladký dezert.  Dužina plodů se také používá do zeleninových či ovocných salátů, lze použít jako příloha k masu nebo mořským plodům v podobě chutného dressingu. Jednoduchý je také nápoj z kiwana, kdy do vody dáme dužinu a rozmixujeme a tím získáme osvěžující nápoj. Jelikož plody kiwana jsou v obchodech poměrně drahé, za pár korun můžete jich mít dostatek a část semen si můžete uchovat na příští rok. Plody jsou bohaté na vitamín C a obsahují důležité a zdraví prospěšné sloučeniny magnézia a draslíku. Utržené plody vydrží v teplotách 10-20 stupňů C až 6 měsíců, takže lze je skladovat a konzumovat téměř celou zimu. Pěstování je obdobné jako u okurek.   Vyžaduje půdu lehkou, bohatou na živiny. Rostlina je odolná vůči plísním a v našich podmínkách nemá přirozeného škůdce či parazita.

 

Setba do skleníku březen až duben, výsadba předpěstovaných rostlin od poloviny května, setba přímo do půdy od konce května. Před výsevem doporučujeme semena namočit na 24 hodin ve vodě pokojové teploty

Setba přímo do půdy: od počátku května

Rozestupy: 60 cm  x  100 cm

Sběr: červenec až září, dle výsevu

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

 

Balení 10 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotická zelenina a ostatní
Hmotnost: 0.008 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: