ARTYČOK ZELENINOVÝ-Cynara scolymus /15 semen/

Kód: EX3
27 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Artyčok zeleninový patří mezi stále oblíbenější a vyhledávané potraviny. Artyčoky byly v minulosti hojně pěstované jako lahůdková zelenina oblíbena mezi gurmány. Taktéž jsou pěstované jako okrasná a vysoce dekorativní rostlina, která se používá jako zahradní solitér – dorůstá výšky až 150 cm.S efektními velkými květy a vykrajovanými listy. Lze použít i jako okrasnou lemovací rostlinu. Artyčok zeleninový není jen zelenina s lahodnou chutí, ale i dieteticko - léčivá bylina.Nezanedbatelné jsou i léčivé schopnosti artyčoku Používají se také k léčbě ekzémů.Je součástí čajů používaných při nemocech žlučníku.Podporuje detoxikační jaterní funkce, snižuje nežádoucí účinky antibiotik a sulfonamidů. Může účinkovat i mírně močopudně a snižovat hladinu cukru v krvi. Je součástí řady čajů podporujících funkci žlučníku.

*Pro pěstování je třeba zvolit správné stanoviště, protože artyčok má rád výživnou, dobře vyhnojenou a propustnou hlinito-písčitou zeminu a slunečné stanoviště. V létě je vhodná častá zálivka, zvláště pokud chceme části rostliny použít k přípravě jídla - rostlina nedřevnatí a má lepší chuť.Na zimu zemina má být sušší, aby nedocházelo k přemokření kořenů. Rostlina je mrazuvzdorná do -23°C.

*Setba do skleníku od poloviny března, výsadba předpěstovaných rostlin od poloviny května, setba přímo do půdy od konce dubna až do poloviny července

Rozestupy: 80 cm x 100 cm
Sběr: srpen až září, dle výsevu

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 1 gram cca 15 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotická zelenina a ostatní
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: