Mochyně peruánská-Physalis Peruviana/ 180 semen/

Kód: EX1
29 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Zěmě původu je hlavně Peru a Guatemala, kde již mnoho století před objevem Ameriky byla potravou Indiánů. Později se rozšířila v podstatě do celého světa.

*Běžně používaný název je brazilské rozinky, neboť zralé plody se dají zasušit a vypadají jako rozinky. Při správném pěstování výnos může být až 2 kg plodů z jedné rostliny!V Česku pěstujeme na zahradě jako jednoletou rostlinu, pokud pěstujemě doma( nebo ve vyhřívaném skleníku) a vytvoříme vhodné podmínky, může být mnoholetá, jako v krajině původu. Dosahuje výšky 1 metru a šíře až 1,5 -1,8 metru .Plod tvoří oranžová bobulka o průměru 2-3 cm, která je schovaná v mnohem větším křehkém obalu, který připomína lampion. Plně zralé plody jsou jedlé a velmi chutné. Pozor! Nepleťte si mochyni peruánskou s klasickou mochyní ze zahrad našich babiček, ta je bohužel nejedlá!

*Zralé bobule jsou sladce nakyslé a mají příjemnou vůni. Obsahují cukry, pektíny, vitaminy C a A. Pektíny přispívají regulavci trávení, pomáhají snížit obsah cholesterolu a také krevní tlak, také prospívají nervové soustavě. Zralé plody se konzumují čerstvé, lze je zavařovat (jako kompot nebo zpracovat jako džem) nebo sušit.Bobule obsahuje mnoho semínek, takže další semena již budete mít z vlastní sklizně!

BALENÍ OBSAHUJICÍ 0,2 gramů semen tj./180-200 semen/

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotická zelenina a ostatní
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: