SUPERPOTRAVINA KADEŘÁVEK ODRŮDA ROSSIGNOL /280 SEMEN/

Kód: ROSK1
Novinka Tip
29 Kč
Položka byla vyprodána…

Brassica oleracea var. Acephala

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kadeřávek zelená odrůda ROSSIGNOL (kadeřavá kapusta, jarmuz)  patří mezi domácí zeleninu, kterou člověk v našich podmínkách pěstoval po staletí a již dávno bylo známo, že obsahuje řadu prospěšných látek a jsou bohaté na živiny a prvky. Nicméně stala se zapomenutou a teď znovuobjevenou zeleninou, která je zařazena mezi super potraviny tj. potraviny, které mají neskutečně blahodárný vliv na funkci lidského organismu. Chutná podobně jako kapusta, ale je nenáročný na pěstování, nemá hlávky ale listové růžice, je vysoce odolná vůči mrazu (do mínus 18 stupňů C) a lze ji sklízet i v zimě, kdy nic neroste. Listy sebrané v období mrazu jsou chuťově jemnější.

Kadeřávek, někdy se mu také říká „kapusta kadeřavá", na rozdíl od kapusty je však naprosto nenáročný na pěstování, netvoři hlávky, ale listové růžice, ze kterých můžeme listy postupně sklízet dle potřeby a hlavně je to velice odolná rostlinka, která nám poskytne čerstvé vitamíny i v době, kdy nic jiného neroste. 

Kadeřávek obsahuje řadu vitamínů, kde výrazně dominují vitamín C (daleko více než citrusové plody a vitamín K (výrazný vliv na sráženlivost krve), provitamín A, B7, dále obsahuje řadu minerálů, kde nejdůležitější jsou železo, fosfor a draslík. Tato kombinace minerálů je ideální pro Vaši krev. Zajišťují dostatek krevního barviva a tím mají vliv na dobrý krevní oběh – nestane se Vám, že budete mít svalové křeče. Má vysoký obsah vápníku, což ovlivňuje kvalitu a stavbu kostí, nehtů a zubů, pomáhá při úbytku vápníku při klimakteriu, osteoporoze a při těhotenství. Konzumace snižuje cholesterol, upravuje střevní procesy, pomáhá při jaterních problémech. Taktéž obsahuje ve významném množství lutein a chlorofyl, celou škálu vitamínu skupiny B (kromě B12), vitamín E.  

Listy kadeřávku obsahuji hodně vlákniny, která zlepšuje trávení, působí proti zácpě, pročišťuje střeva a mají schopnost na sebe vázat těžké kovy a odstraňovat je z organismu. Dále obsahují řadu enzymů, obsažený hořčík má blahodárný vliv na psychiku, je významnou dietetickou potravinou nejen v podobě klíčků ale i jako součást nízkokalorického jídelníčku. Látky obsažené v kadeřávku při pravidelné konzumaci podle aktuálních výzkumů souvisí s ochranou organismu proti rakovině a předcházení rakovinových nádorů a posílení imunitního systému lidského těla.

A na okraj pro chovatelé domácích mazlíčků: kadeřávek na zahradě  (nebo na balkóně) znamená zásobu čerstvé, zdravé  a hlavně levné potravy pro křečky, morčata, králičky apod. Pozor, natrhaný kadeřávek nechte ohřát na pokojovou teplotu.

Setba: 4-5 semen do jednoho důlku (nebo do řádku, ale pak musíme protrhat), do skleníku od března, přímo do půdy od konce dubna  do konce července

Rozestupy: 60 cm  x  70 cm

Sběr: září až duben následujícího roku. Postupně sbíráme jednotlivé listy, které následně postupně dorůstají (kromě zimy). Na jaro začnou opět dorůstat nové listy. Lze pěstovat i na balkoně.

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 1 gram tj. cca 280 – 300 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotická zelenina a ostatní
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: