TOMATILLO VERDE – MOCHYNĚ MEXICKÁ ZELENÁ VERDE/10 SEMEN/

Kód: MM3
Novinka Tip
25 Kč
Položka byla vyprodána…

Physalis ixocarpa „Verde“

Detailní informace

Detailní popis produktu

Novinkou na českém trhu jsou různé odrůdy a barevné variace tomatilla –mochyně. V Mexiku patří mezi oblíbenou zeleninu a různé odrůdy se bud konzumuji přímo nebo přetvářejí na salsy, gazpacho nebo jinak tepelně upravují k masitým jídlům, nebo se jen tak pojídají s taccos. U odrůdy VERDE plody dosahují větší velikosti než u běžných odrůd – mají až 5 cm a plody patří mezi nejoblíbenější a nejspolehlivější výnosem odrůdy mezi jedlými mochyněmi. Plody jsou zelené, v pozdním dozrání barva přechází do světlé žluté barvy a mají sladkou lahodnou chuť.. Plody jsou umístěné v lampionku, který uschne a uvnitř je dužnatý plod. Rostliny jsou velmi plodné. V syrovém stavu jsou tyto cherry plody vynikající ovocné chuti s převládajícím vjemem čerstvého ananasu. Salsa z těchto plodů je vynikající.  Zralé plody vydrží v chladném a suchém místě bez újmy 14 dnů.

Často se využívají stejně jako rajčata s tím, že na rozdíl od rajčat se jedná v původních destinacích o mnoholeté rostliny. V našich podmínkách pěstujeme jako jednoletky, pokud ovšem je nepěstujeme v truhlíku nebo později ve větší nádobě, která se dá přenést do bezmrazé místnosti s teplotou do +5 stupňů Celsia. Při víceletém pěstování může vyrůst do výšky až 2 metrů, ale dobře snášejí zástřih, takže jsou vhodné do skleníků či do zimních zahrad. Větší rostliny vyžadují podporu.

Tomatillo se pěstují stejně jako rajčata,

Vyséváme doma od března, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května

Jako všechny mochyně vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Balení 10 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotická zelenina a ostatní
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: