RAJČE ODRŮDA BIG MAMA F1, SKLENÍKOVÉ, /20 SEMEN/

Kód: NJ4
Novinka Tip
89 Kč

Solanum Lycopersicum L

Detailní informace

Detailní popis produktu

TOP skleníkové rajče BIG MAMA F1 hybrid patří pro svou výtečnou a výjimečnou chuť mezi velmi vyhledávané odrůdy rajčat. Tato raná odrůda je hlavně určená pro pěstování ve foliových tunelech a sklenících. První plody lze sklízet již 70 dní po výsadbě sazenic. Velmi velké, masité plody charakteristického švestkového tvaru dosahují hmotnosti až 250 g. Proto rostlina potřebuje dobrou oporu. Plody jsou krásně červené, válcovité, jsou rovnoměrně vybarvené, bez žlutého límce u stopky plodu. Pro svou hutnost se velmi dobře krájí na kolečka. Rajčata se po spaření velmi snadno loupou, takže jsou ideální pro přípravu rajčatové polévky, rajčatových krémů a omáček. Svou kvalitu také neupřou při dalším zpracování, protože se jedná o jednu z nejlepších odrůd na kečup.

Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné, dobře chráněné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy). Odrůdě nejlépe vyhovuje středně těžká, humusovitá půda bohatá na živiny.

Pěstování:

Semena před výsevem namočíme na 18-24 hodin ve vlažné vodě. Semena klíčí až 2 týdny. Pro výsev použijeme standardní pěstitelský substrát, který je propustný ale zároveň udržuje vlhko. Pro klíčení je důležitá teplota půdy, dodržujeme teplotní rozpětí 20–25 °C. Vyséváme doma od března, pro klíčení potřebují vyšší teploty 22-25 stupňů C, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od poloviny května. Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Setba: semena do teplených skleníků od února až do konce dubna, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy – od konce května. Lze zasít přímo do půdy, ale od poloviny května. Semena sejeme na hloubku 0,5 cm.

Rozestupy: 70 cm x 50-60 cm

Sběr: polovina července až konec září, dle výsevu a umístění

Balení 20 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: