RAJČE AZTEK, ŽLUTÉ, KOKTEJLOVÉ, ZAKRSLÉ, BALKONOVÉ, TYP CHERRY /150 SEMEN/

Kód: BGZ4
Novinka Tip
39 Kč

Solanum Lycopersicum L

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rajče AZTEK patří mezi žlutá rajčata, která jsou oblíbená pro pěstování v květináčích nebo truhlících, vesměs na balkonu. Nicméně není problém v pěstování na zahradě či ve skleníku.

Jedná se o plodově vysoce výnosnou, zakrslou odrůdu, která má malé plody. Kulaté, žluté, velmi drobné plody o hmotnosti 15-20 gramů jsou ideální pro přímou konzumaci, jako příloha k jídlům, jako salát, nebo na zdobení pokrmů.

Svou velikostí se řadí mezi „cherry“ odrůdy. Rajčátka jsou velmi chutné a aromatické. JSOU VELMI OBLÍBENÉ DĚTMI.

Tato odrůda vykazuje vysokou odolnost vůči chorobám.

Tento druh je velmi vhodný i pro nezkušené pěstitelé a pro pěstování na zahradě, terasách či balkónech, kde můžou být jako krásná a praktická dekorace, kdy chutná rajčátka máte vždy na dosah ruky. Vysoce dekorativní keříky dorůstají do výšky 50 cm.

 

Pěstování:

Semena před výsevem namočíme na 18-24 hodin ve vlažné vodě. Pro výsev použijeme standardní pěstitelský substrát, který je propustný ale zároveň udržuje vlhko. Pro klíčení je důležitá teplota půdy, dodržujeme teplotní rozpětí 20–25 °C. Vyséváme doma od března, pro klíčení potřebují vyšší teploty 22-25 stupňů C, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od poloviny května. Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy).

Setba: semena do skleníků od března až do konce dubna, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy – od poloviny konce května. Lze zasít přímo do půdy, ale od poloviny května. Semena sejeme na hloubku 0,5 cm.

Rozestupy: 60 cm x 60-100 cm

Sběr: polovina července až říjen, dle výsevu a umístění

Balení 0,3 gr cca 150 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: