OKRÁSNÁ I JEDLÁ MINI DÝNĚ BABY BOO /30 SEMEN/

Kód: BOO1
29 Kč

Cucurbita pepo

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Novinka – hitovka ze světa dýní - jedlá a zároveň okrasná odrůda BABY BOO

Dýně vhodná jak ke konzumaci, zpracování nebo jako ozdoba. Tato jednoroční plazivá (při počátečním uchycení i dobře popínavá odrůda je velmi vhodná na pokrytí altánů, plotů, pergol nebo čistě jako plazivou rostlinu na zakrytí třeba pařeniště. Plazivé výhonky dosahují až 8 metrů. Má jak na dýni velmi malé plody, kterých má velice hodně, jejich váha se pohybuje od 100 do 200 gramů, prostě takové dýňové miniaturky. Plody jsou krémově bílé, žebrované bez jiných barevných kontrastů. Prostě bílá.

Bílá barva umocňuje výsledný estetický dojem, proto jako dekorace vypadají plody velmi době, a to v mixu s jinými okrasnými dýněmi.

Plody jsou navíc jedlé, dužina je bílá, kompaktní, takže plody jsou velmi vhodné pro zapékané mini pochoutky (dýně plněné masem) nebo další zpracování

Setba: skleníkový výsev od března do dubna, jinak semena sadíme přímo do půdy od poloviny května do konce června, semena položíme na plocho a lehce zatlačíme do země. Sadíme 2-3 semena na jedno místo, pak protrháme a ponecháme nejsilnější rostlinu Půda by měla být úrodná, vlhká obohacená o kompost. Místo by mělo být slunečné až polostín. Klíčí v teplotách od 15 do 20 stupňů C.

Rozestupy: 100 cm x 50 cm

Sběr: začátek srpna až konec září, dle doby výsevu

Balení 2 gr cca 20 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Tykve a Dýně
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: