DÝNĚ MUŠKÁTOVÁ LUNGA DI NAPOLI /40 SEMEN/

Kód: FC1
29 Kč

Cucurbita moschata duchesne

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

TOP novinka dýně Lunga di Napoli, známá také jako dýně lunga, je odrůda dýně podlouhlého válcovitého tvaru, která pochází z Itálie, konkrétně z oblasti Neapole a patří mezi dýně máslového typu. Název "lunga" znamená v italštině "dlouhý". Tato chutná dýně obvykle dosahuje délky kolem 50-60 cm a váží až 15 kg, přičemž se vyjímá malým semenným hnízdem. Má světle zelenou slupku se světe krémě šedými pruhy. Dužina je intenzivně oranžová. Dužina dýně "lunga di Napoli" je velmi šťavnatá, sladká, aromatická a velmi chutná, takže se může jíst i syrová. Koexistence je křehká. Semena této dýně mají charakteristický podlouhlý tvar.

Dužina má nízký obsah kalorií - 100 g této dýně poskytuje pouze 26 kcal. Obsahuje hodně vlákniny, takže upravuje trávení. Je také bohatá na řadu vitaminů a minerálních látek. Zejména obsahuje velké množství betakarotenu, vitaminu C, vitaminů skupiny B a také draslíku, hořčíku a zinku. Díky tomu dýně lunga posiluje imunitu, zlepšuje zrak a má příznivý vliv na srdce a nervový systém. Tato zdravá zelenina se doporučuje také diabetikům, protože pomáhá kontrolovat hladinu cukru v krvi.

Pro své chuťové vlastnosti je doceňována všemi špičkovými kuchaři po celém světě, kteří vědí, že táto odrůda je dokonalá pro přípravu chutných polévek, dezertů a koláčů.

Je velice zdravá s ohledem na vysoký obsah provitamínu A (beta karoten), kterého obsahuje více než mrkev.

Nepotřebuje chemický postřik, pěstování je velmi jednoduché, ale vyžaduje dostatek vlahy (nikoliv přemokřenou půdu) a půdu bohatou na živiny. Výborně se této odrůdě daří na slunečném místě.

Setba: do skleníku vysazujeme od počátku dubna, přímo do půdy semena vyséváme od poloviny května do konce června, a to tak, že semena položíme na plocho a lehce zatlačíme do země na hloubku max 3 cm. Sadíme 2-3 semena, po vyklíčení ponecháme jednu rostlinu. Půda by měla být úrodná, vlhká obohacená o kompost. Místo by mělo být teplé a slunečné Klíčí v teplotách od 17 do 25 stupňů C.

Rozestupy: 100 cm x 150 cm

Sběr: začátek září až konec října, dle výsevu a zraní

Balení 4 gr /cca 40 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Tykve a Dýně
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: