Jiffypot® R8-32, rašelinový květináč Ø 8 cm /32 KS/

Kód: JP4
129 Kč
Položka byla vyprodána…

Jiffypot® R8-32, rašelinový květináč 32 kruhových květináčů Ø 8 cm

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rašelinový květináč Jiffypot® R8-32 je vyroben z kvalitní sphagnové rašeliny smíchané s dřevní buničinou a obsahuje vápenec na úpravu pH. Jedná se o přírodní a velmi lehce biologicky odbouratelný produkt. Sadbovač neobsahuje přidané hnojivo ani jiné chemické látky. Dřevní buničina je pojivo, které se používá pouze pro udržení tvaru a stability sadbovače po celou dobu jeho použití.

100 % biologicky odbouratelný materiál, produkt je certifikován pro ekologické pěstování

 

Jiffypot® květináče a Jiffystrips® sadbovače jsou vyráběny lisováním z rašeliny. Tyto květináče se po zakořenění stávají součástí půdy. Takové použití ušetří špinavou práci při výsadbě, kořenové baly se nerozpadají, mají koexistentní oporu a kořeny rostlin nejsou přesazováním poškozeny. Rašelina z květináčů dodává potřebný humus, použité nádoby jsou 100% recyklovátelné biologickým odbouráním a stávají se součásti půdy.

 

Rašelinové květináče obsahují 55% rašeliny, jsou určené pro správný růst a vývoj kořenové soustavy, kořeny bez jakýchkoliv problémů prorůstají stěnami květináče. Květináče obsahují vápník pro optimální pH.


Produktová řada Jiffy® norského výrobce Jiffy International AS znamená vysokou profesionální kvalitu pro běžné pěstování. Jiffy® patří mezi produkty šetrné k životnímu prostředí a jejich použití je velice jednoduché. Produkty jsou hlavně založeny na sphagnové rašelině obsahující minerály upravující jejich kyselost a živiny.

Jiffy® sadbovač umožňuje především praktické skupinové, jednoduché, rychlé a zdravé předpěstování zeleniny, květin či bylinek v průběhu celého roku bez nutnosti dalšího přesazování. Jednotlivé květináčky lze jednoduše od sebe oddělit pomocí nože či nůžek a následně zasadit do půdy.

Použití:
Jiffypot® květináče a Jiffystrips® sadbovače jsou určené pro výsev nebo sadbu mladých rostlin. Jsou výhodné pro další použití a přemísťování do do minipařenišť nebo skleníků. Sadbovač se nejprve vloží do připravené pěstební misky a naplní se příslušným typem substrátu, nebo kompostovanou zeminou dle toho, zda budete používat pro klíčení nebo další růst předpěstovaných sazeniček před výsadbou na zahradu. Nádobu se substrátem je třeba velmi důkladně zalít, aby došlo k nasátí substrátu včetně květináče či sadbovače - boční stěny sadbovače musí být vlhké z vnějška. Pak dáme osivo ši sazenici. Jiffypot® květináče a Jiffystrips® sadbovače udržujeme stále vlhké, ale ne přemokřené. Takto připravené se umístí na vhodné místo ( dle druhu rostlin). Po dosažení předpokládané velikosti rostliny vysadíme i s květináčem, bez porušení kořenového systému do půdy. Kořeny bez problémů prorostou a květináč se postupně biologicky odbourá.

Klady:
nemusíte používat plasty – produkty jsou 100% rozložitelné, ideální pro přesazování – nepoškodíte kořenový systém, úspora místa, jednoduchá manipulace, ekologické pěstování, norská kvalita

Balení 32 kusů květináčů

Doplňkové parametry

Kategorie: SADBOVAČE A KVĚTINÁČE
Hmotnost: 0.4 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: