KOKOSOVÉ VLÁKNO /650 gr/

Kód: PP4
59 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

BALENÍ OBSAHUJÍCÍ 650 GRAMŮ LISOVANÉHO KOKOSOVÉHO VLÁKNA, ZE KTERÉHO  PO NAVLHČENÍ VODOU ZÍSKÁTE 6-7 LITRŮ KVALITNÍHO PODLOŽÍ PRO PĚSTOVÁNÍ ROSTLIN

Představujeme Vám COCO-GRUNT, kokosové vlákno, které je 100% přírodním produktem, který způsobuje lepší rozvoj rostlin. Tento výrobek z kokosového vlákna tvoří miliony mikroskopických, houbovatých vláken z kokosového ořechu. Díky ideálnímu kapilárnímu systému dochází k rovnoměrnému rozložení vody v substrátu a zachování vlhkosti. Vysoká pórovatost zároveň umožňuje dobrý přístup vzduchu do celého objemu substrátu. Vytvoření takových podmínek umožňuje velmi dobrý rozvoj kořenového systému a tím pádem vydatně prospívá vzrůstu nadzemních části rostliny.

Coco-grunt má nespornou výhodu v tom, že jeho pH je neutrální tj. 6,0. Výborně se v něm při zálivce ukládají minerální látky a hnojiva, kterými obohacujeme podloží a zároveň vynikající schopnost předání kořenovému systému rostlin. Jako 100% přírodní materiál pocházející ze Srí Lanky (Ceylon) neobsahuje žádné škodlivé látky či chemikálie. Jelikož různé druhy rostliny mají v jednotlivých ročních obdobích různé nároky na hnojiva, tak pro získání maximálního efektu kombinace kokosového vlákna a hnojení je nutno s aplikací hnojiv přihlédnout k požadavkům jednotlivých druhů rostlin.

Použití: použijeme místo klasické zeminy pro květiny, rašelinové zeminy či zahradní zeminy. Kokosový substrát je určen pro všechny zelené i kvetoucí rostliny. Tudíž lze použít pro květináčové, balkonové, zahradní či jakékoliv rostliny, které chceme před výsadbou na zahradu předpěstovat. Taktéž lze míchat s jinými typy podloží pro zlepšení jejich struktury. Nedoporučujeme pouze pro pěstování kapradin.

Příprava podloží je velmi jednoduchá – slisovanou briketu kokosového vlákna zalijeme 4 litry studené nebo vlažné vody. Coco-grunt během 15 – 20 minut vodu vstřebá a vytvoří tak 6 – 7 litrů kvalitního podloží. Následně podloží promícháme. Nic víc není třeba dělat!

Vlákno v lisované podobě zabere velmi málo místa, je vždy k dispozici a nemusíme jej míchat s vodou celé najednou, ale dle potřeby. Skladujeme v suchém a tmavém místě, ideální teplota je do 20 stupňů C.

Doplňkové parametry

Kategorie: HNOJIVA A SUBSTRÁTY
Hmotnost: 0.75 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: