DÝNĚ MELOUNOVÁ OBROVSKÁ ŽLUTÁ /18 semen/

Kód: MC7
Novinka Tip
29 Kč
Skladem (5 ks)

Cucurbita maxima Duch.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Novinka na českém trhu, dýně MELOUNOVÁ OBROVSKÁ ŽLUTÁ, která již svým názvem naznačuje své možnosti. Jedná se o vysoce plodivou středně ranou odrůdu, která se charakterizuje velkými plody, které dosahují hmotnosti 25 – 30 kg! Patří mezi odrůdy s velkým výnosem. Plod je zploštělého kulatého tvaru, váha se pohybuje do 30 kg a kůra je vraščitá a má žluto světle pomerančovou barvu.

Dužina této odrůdy je kompaktní, masitá, barva je žlutá až světle oranžová a jak již naznačuje název je šťavnatá. Dužina je velmi chutná a má vysoký obsah vitamínu A, což ji předem předurčuje pro přípravu jídel hlavně pro děti. Je velice zdravá s ohledem na vysoký obsah provitamínu A (beta karoten).

Nesporným kladem této odrůdy je fakt, že ji lze dlouhodobě skladovat.

Pěstování je velmi jednoduché, ale vyžaduje dostatek vlahy (nikoliv přemokřenou půdu) a půdu bohatou na živiny. Výborně se této odrůdě daří na slunečném místě.

Jedná se o výnosnou a velmi populární odrůdu.

Setba: do skleníku vysazujeme od počátku dubna, přímo do půdy semena vyséváme od poloviny května do konce června, a to tak, že semena položíme na plocho a lehce zatlačíme do země. Sadíme 2-3 semena, po vyklíčení ponecháme jednu, nejsilnější rostlinu. Půda by měla být úrodná, vlhká obohacená o kompost. Místo by mělo být slunečné až polostín. Klíčí v teplotách od 12 do 25 stupňů C.

Rozestupy: 150 -200 cm x 100 – 150 cm

Sběr: srpen až konec října, dle výsevu a zraní

Balení 5gr. /cca 18 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Tykve a Dýně
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: