DÝNĚ MELOUNOVÁ OBROVSKÁ ŽLUTÁ /18 semen/

Kód: MC7
Novinka Tip
29 Kč

Cucurbita maxima Duch.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Novinka na českém trhu, dýně MELOUNOVÁ OBROVSKÁ ŽLUTÁ, která již svým názvem naznačuje své možnosti. Jedná se o vysoce plodivou středně ranou odrůdu, která se charakterizuje velkými plody, které dosahují hmotnosti 25 – 30 kg! Patří mezi odrůdy s velkým výnosem. Plod je zploštělého kulatého tvaru, váha se pohybuje do 30 kg a kůra je vraščitá a má žluto světle pomerančovou barvu.

Dužina této odrůdy je kompaktní, masitá, barva je žlutá až světle oranžová a jak již naznačuje název je šťavnatá. Dužina je velmi chutná a má vysoký obsah vitamínu A, což ji předem předurčuje pro přípravu jídel hlavně pro děti. Je velice zdravá s ohledem na vysoký obsah provitamínu A (beta karoten).

Nesporným kladem této odrůdy je fakt, že ji lze dlouhodobě skladovat.

Pěstování je velmi jednoduché, ale vyžaduje dostatek vlahy (nikoliv přemokřenou půdu) a půdu bohatou na živiny. Výborně se této odrůdě daří na slunečném místě.

Jedná se o výnosnou a velmi populární odrůdu.

Setba: do skleníku vysazujeme od počátku dubna, přímo do půdy semena vyséváme od poloviny května do konce června, a to tak, že semena položíme na plocho a lehce zatlačíme do země. Sadíme 2-3 semena, po vyklíčení ponecháme jednu, nejsilnější rostlinu. Půda by měla být úrodná, vlhká obohacená o kompost. Místo by mělo být slunečné až polostín. Klíčí v teplotách od 12 do 25 stupňů C.

Rozestupy: 150 -200 cm x 100 – 150 cm

Sběr: srpen až konec října, dle výsevu a zraní

Balení 5gr. /cca 18 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Tykve a Dýně
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: