Cuketa BIANCA DI TRIESTE /20 semen/

Kód: 1776
Novinka Tip
29 Kč

Cucurbita pepo L.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cuketa  Bianca Di Trieste je novou odrůdou na českém trhu. Je  to raná odrůda cuket pocházející z Itálie, vyznačující se cca 15 – 20cm dlouhými krémově bílými až světle zelenými cylindrickými plody bohaté chuti s dobou zrání přibližně 40 až 50 dní. Odrůda je vysoce plodivá a rychle roste. Dužina se vyznačuje jemnou chutí, je křehká a kulinářsky velmi oblíbená.

Cuketa Bianca Di Trieste je výborná do salátů v kombinaci s červenou paprikou, rajčaty, cibulí a česnekem. Můžeme je dusit, smažit jako řízky, přidávat do polévek, jako přílohu k pečenému i dušenému masu, výborné jsou zapečené nebo plněné. Sklízí se plody velikosti 15 cm, kdy mají nejlepší chuť. Odrůda je dobře odolná vůči plísni okurkové. Plně vyzrálé velké cukety se skladují podobně jako dýně, v suchu a v chladu, kdy vydrží řadu týdnů.

Cukety stejně jako tykve jsou ideální k odvádění škodlivých látek z těla. S nízkým počtem kalorií a srovnatelně vysokým obsahem živin jsou přímo určené pro diety a při konzumaci nedochází ke ztrátě bioaktivních látek.

Slupka cuket je bohatá na karoteny, hořčík a vitamín E. Léčivé a podpůrné vlastnosti cuket jsou značné: aktivují přeměnu látkovou v buňkách, zvyšují výkon mozku a schopnost soustředění, zvyšují stav bílkovin a zlepšují celkovou výkonnost, posilují svaly a srdce, působí na vylučování vody, odpadních látek a kyselin, zbavují střeva jedovatých látek a vážou tukové látky, odstraňují ochablost střev a zácpu, posilují imunitní systém, posilují všechny sliznice v těle.

Setba: do skleníku vysazujeme od počátku dubna, přímo do půdy semena vyséváme od poloviny května do poloviny června, a to tak, že semena položíme na plocho a lehce zatlačíme do země. Sadíme 2-3 semena, po vyklíčení ponecháme jednu rostlinu. Půda by měla být úrodná, vlhká obohacená o kompost. Místo by mělo být slunečné až polostín. Klíčí v teplotách od 12 do 22 stupňů C. Rostlina má ráda výhřevné chráněné stanoviště, půdu obsahující kompost a potřebuje dostatek vláhy.

Rozestupy: 80 - 100 cm x 80 cm

Sběr: začátek července až konec srpna, dle výsevu a zraní

Balení 20 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Tykve a Dýně
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: