MINI MELOUN VODNÍ /5 SEMEN/

Kód: MEL78
Novinka Tip
29 Kč
Položka byla vyprodána…

Citrullus lanatus

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda vodního melounu MINI MELOUN patří mezi horké novinky pro toto léto. Jsou oblíbené zejména pro menší velikost plodu, jejich sladkou chuť a také pro malé množství semen v dužině, která má sytě červenou barvu. Ale jeho největší výhodou je, že jej můžete pěstovat v květináči na balkonu. Nebo v menších sklenících či přímo na poli. Řadí se mezi středně rané odrůdy, kdy doba od naklíčení po sběr plodů trvá kole 100-120 dnů. Plody jsou malé, kulaté, pevné a kvalitní. Tato odrůda je odolná vůči většině chorob, které rostliny postihuji. Jako většina melounu potřebuje slunečné stanoviště a dostatek vody.

Melouny patří mezi nízkokalorické potraviny, obsahují řadu prospěšných složek jako kyselinu listovou, jablečnou či citronovou. Taktéž obsahuje minerální látky zejména železo nebo vápník. Dále obsahuje vitamíny A, vitamíny řady B, C a další. Meloun je prospěšný při ledvinových problémech, stimulaci krevního oběhu, vláknina dužiny posilují střevní stěny, svým vysokým obsahem vody poměr soli v organizmu.  Také obsahuje řadu antioxidantů.

Setba: Do skleníků semena sadíme od poloviny března do konce dubna, na záhon vysazujeme v květnu až červnu již předpěstované rostliny. Pokud chceme sadit přímo do půdy, tak až je půda prohřátá.

Rozestupy po rozsazení:  60 cm  x  80  cm

Sběr: srpen až říjen, dle výsevu

Balení /5 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Melouny
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: