Vážení zákazníci, S platností od 15.3.2020 dočasně pozastavujeme možnost nákupu na dobírku. Rozhodli jsme se na základě několika věcí. Zásilkovna přijímá na svých výdejních místech pouze platbu kartou a ne všichni naši klienti tento způsob platby používají, a zároveň se snažíme vyjít vstříct i zásilkovně a zrychlit způsob výdeje zásilek. Nevíme, jak se bude nadále vyvíjet situace budeme se snažit stále zachovat provoz našeho eshopu, doufáme ,že se jedná pouze o krátké opatření ,které jak jen to bude možné zrušíme. Věřím že nás pochopíte a podpoříte jsme s Vámi již 7 let Doplnění/16.3.2020/ : Vzhled vyhlášení karantény v ČR Vám prosíme o trpělivost z doručením Vašich zásilek. Budeme s ohledem na tuto situaci odesílat zásilky 1x2 týdně.Věřím ,že to pochopíte a přejeme nám všem pevné nervy a hlavně zdraví. https://blog.zasilkovna.cz/aktualni-situace/ Tým levnasemena.cz

MINI MELOUN VODNÍ /5 SEMEN/

Kód: MEL78
Novinka Tip
29 Kč
Skladem (> 5 ks)

Citrullus lanatus

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda vodního melounu MINI MELOUN patří mezi horké novinky pro toto léto. Jsou oblíbené zejména pro menší velikost plodu, jejich sladkou chuť a také pro malé množství semen v dužině, která má sytě červenou barvu. Ale jeho největší výhodou je, že jej můžete pěstovat v květináči na balkonu. Nebo v menších sklenících či přímo na poli. Řadí se mezi středně rané odrůdy, kdy doba od naklíčení po sběr plodů trvá kole 100-120 dnů. Plody jsou malé, kulaté, pevné a kvalitní. Tato odrůda je odolná vůči většině chorob, které rostliny postihuji. Jako většina melounu potřebuje slunečné stanoviště a dostatek vody.

Melouny patří mezi nízkokalorické potraviny, obsahují řadu prospěšných složek jako kyselinu listovou, jablečnou či citronovou. Taktéž obsahuje minerální látky zejména železo nebo vápník. Dále obsahuje vitamíny A, vitamíny řady B, C a další. Meloun je prospěšný při ledvinových problémech, stimulaci krevního oběhu, vláknina dužiny posilují střevní stěny, svým vysokým obsahem vody poměr soli v organizmu.  Také obsahuje řadu antioxidantů.

Setba: Do skleníků semena sadíme od poloviny března do konce dubna, na záhon vysazujeme v květnu až červnu již předpěstované rostliny. Pokud chceme sadit přímo do půdy, tak až je půda prohřátá.

Rozestupy po rozsazení:  60 cm  x  80  cm

Sběr: srpen až říjen, dle výsevu

Balení /5 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Melouny
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: