MELOUN ANANAS, CUKROVÝ /25 SEMEN/

Kód: MEL7
29 Kč

Cucumis mělo L.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda cukrového melounu ANANAS mezi novinky na trhu. Bleskově si získal fanoušky a je velmi žádaný. Jsou oblíbené zejména pro akurátní velikost plodu, který váží 1,5 – 2,5 kg, jejich sladkou chuť se silnou podmanivou ananasovou vůní. Odrůda patří ke středně raným, je velmi výnosná. Plod je vejcovitého tvaru a je pokrytý zelenožlutou slupkou se síťovinou. Dužina je tlustá, sladká a velmi šťavnatá. Ideálně se hodí k přímé konzumpci, jako příloha do salátů, koktejlů nebo smoothie.

 

Výsev možno provádět do skleníku nebo přímo na pole. Jako většina melounu potřebuje slunečné stanoviště a dostatek vody. Pro větší sklizeň musíme rostlině poskytnout dostatek prostoru.

Melouny patří mezi nízkokalorické potraviny, obsahují řadu prospěšných složek jako kyselinu listovou, jablečnou či citronovou. Taktéž obsahuje minerální látky zejména železo nebo vápník. Dále obsahuje vitamíny A, vitamíny řady B, C a další. Meloun je prospěšný při ledvinových problémech, stimulaci krevního oběhu, vláknina dužiny posilují střevní stěny, svým vysokým obsahem vody poměr soli v organizmu. Také obsahuje řadu antioxidantů.

Setba: Do skleníků semena sadíme od poloviny května, na záhon konec května do konce června. Pokud chceme sadit přímo do půdy, tak až je půda prohřátá.

Rozestupy po rozsazení: 100- 120 cm x 50 - 80 cm

Sběr: konec července až konec září, dle výsevu

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

balení 1 gram  cca 25 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Melouny
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: