MELOUN HALE’S BEST JUMBO, CUKROVÝ /35 SEMEN/

Kód: MEL9
29 Kč

Cucumis mělo L.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cukrový meloun HALE’S BEST JUMBO patří mezi pro prověřené pěstitelské stálice. Zavedená odrůda je vhodná pro skleníkové i polní pěstování.

Odrůda patří ke středně pozdním, doba zraní je 90- 100 dnů od výsevu, má dobrý výnos a je oblíben pro svou odolnost na sucho. Plod je vejcovitého tvaru a je pokrytý zelenožlutou slupkou se síťovinou. Plody váží do 2 kg. Oranžově žlutá dužina je hutná, sladká, aromatická a šťavnatá. Ideálně se hodí k přímé konzumpci, jako příloha do salátů, koktejlů nebo smoothie.

Výsev možno provádět do skleníku nebo přímo na pole. Jako většina melounu potřebuje slunečné stanoviště a dostatek vody. Tato odrůda se ale vyznačuje daleko větší toleranci na sucho, než ostatní odrůdy. Velkým kladem je také to, že má celkem malou semennou komoru, čímž máme ke konzumaci více chutné dužiny. Pro větší sklizeň musíme rostlině poskytnout dostatek prostoru.

Melouny patří mezi nízkokalorické potraviny, obsahují řadu prospěšných složek jako kyselinu listovou, jablečnou či citronovou. Taktéž obsahuje minerální látky zejména železo nebo vápník. Dále obsahuje vitamíny A, vitamíny řady B, C a další. Meloun je prospěšný při ledvinových problémech, stimulaci krevního oběhu, vláknina dužiny posilují střevní stěny, svým vysokým obsahem vody poměr soli v organizmu. Také obsahuje řadu antioxidantů.

Setba: Do skleníků semena sadíme od dubna, na záhon od poloviny května na hloubku 2 -3 cm. Pokud ale chceme sadit přímo do půdy, tak nejlépe až je půda prohřátá.

Rozestupy po rozsazení: 100- 120 cm x 30 - 50 cm

Sběr: konec července až konec září, dle výsevu

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

balení 1 gram  cca 35 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Melouny
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: