OKURKA MONIKA,VELMI RANÁ, PARTENOKARPICKÁ /40 SEMEN/

Kód: OK2A
32 Kč

Cucumis sativus

Detailní informace

Detailní popis produktu

Odrůda MONIKA patří mezi vyhledávané, velmi dobře plodivé velmi rané odrůdy pro rychlené pěstování zejména ve studených sklenících nebo foliových tunelech.

Jedná se o partenokarpickou odrůdu okurky - což je nesporným plusem pro pěstování ve skleníku. Klasické okurky potřebují k vývoji plodu přenesení pylu ze samčího květu na samičí. Pokud k tomu prostřednictvím hmyzu (resp. větru) nedojde, neopylené květy se dále nevyvíjejí, zaschnou nebo uhnijí. Partenokarpie znamená schopnost rostliny nasadit plody bez jejich předchozího opylení.

Plody okurky odrůdy Monika jsou krátké, 10 – 12 cm, podlouhlého tvaru, bez krčku, intenzivně zelené a nežloutnou. Na plodu jsou charakteristické světlejší pruhy, které jdou od stopky do ztracena. Bradavky jsou malé, není jich příliš mnoho. Odrůda se vyznačuje dobrou životností, velkým a rychlým přírůstkem zelené hmoty. Ideální pro pěstování je dobře vyhnojená půda, která není kyselá. Jako všechny okurky vyžaduje dostatek vlahy.

Okurka je vesměs odolná vůči většině nemocí či plísní, které okurky běžně napadají.

Odrůda je pro své široké využití velmi populární a je přímo určená pro další domácí i komerční zpracování jak pro přímé použití tak i nakládání či kvašení. Je ideální do salátů či na kvašení jako rychlokvaška.

Setba: 2-3 semena do jednoho důlku, skleníkový výsev od dubna, přímo do půdy od poloviny května

Rozestupy: 80-100 cm x 10-15 cm

Sběr: od konce května do konce července, dle doby výsevu

Balení 1 gr. cca 40 SEMEN

Doplňkové parametry

Kategorie: Okurky
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: