KOHOUTEK SMOLNIČKA LYCHNIS VISCARIA/1400 SEMEN/

Kód: OKA52
29 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

I tato rostlina se může stát překrásnou ozdobou Vaší zahrady. Patří mezi velmi nenáročné trvalky, má fialové květy, které květy tvoří na konci stonku chocholky květů
Výška podle podmínek pro vegetaci se pohybuje kolem 40 centimetrů. Kvete od května do srpna.
Rostlina se množí výsevem semen ( na povrch substrátu) nebo dělením trsu. Má ráda slunečné stanoviště, preferuje mělké a propustné půdy, s kyselejším nebo neutrálním pH.
Používá se jako skalnička nebo jako nižší skupinová květina, kdy vynikne v kombinaci s jinými barevnými květy.

*Středně velká jarní trvalka. Původní druh je rozšířen v Evropě a na Sibiři. Osidluje suché trávníky, lesní okraje a světliny. Pěstuje se hlavně plnokvětá odrůda 'Plena' Syn. Viscaria vulgaris.
Uplatňuje se v nízkých trvalkových skupinách, na skalkách, ve vřesovištích a přírodních partiích. Vyžaduje propustnou půdu s kyselou reakcí a místo na slunci. Množí se dělením trsů nebo výsevem semen. Vytrvalá, 20 až 75 cm vysoká bylina. Lodyha přímá, mimo květenství obvykle nevětvená, lysá, pod uzlinami a v květenství výrazně lepkavá a zejména v těchto místech většinou hnědočervená.

*Přízemní listy úzce obkopinaté až podlouhlé, v řapík zúžené, lodyžní listy přisedlé, obkopinaté až čárkovité. Květenství buď ve tvaru laty nebo z několika párů vidlanů. Květy červenofialové, zřídka růžové nebo bílé, krátce stopkaté až takřka přisedlé, korunní lístky zaokrouhlené až mělce dvoulaločné. Kvete v květnu až červnu.
Využití: na suché trávníky a svahy, lesní okraje a světliny, křoviny, preferuje půdy mělké, skeletové, kyselé až neutrální, umístění slunné až polostinné.

1 balení je 0,5 gr-tj/1400 -1500 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: