HLAVÁČ TMAVONÁCHOVÝ Scabiosa atropurpurea /170 SEMEN/

Kód: HG1
Novinka Tip
29 Kč

Scabiosa atropurpurea

Detailní informace

Detailní popis produktu

HLAVÁČ TMAVONÁCHOVÝ (Scabiosa atropurpure) má svůj původ v jižní Evropě. Jedná se o jednoletou, vysoce reprezentativní okrasnou rostlinou, která potěší různobarevnými květy v odstínech fialové, růžové nebo červené barvy. Patří mezi jednoleté rostliny. Dorůstá výšky až 100 cm. Stonky jsou jemně chlupaté a mírně větvené. Listy jsou zpeřené, nepříliš četné. Květy vytvářejí v hlavovitá květenství na vrcholech výhonů, které jsou k obdivu od srpna do října, pokud budou předpěstovány ve skleníku, tak od června do září. Jedná se o rostlinu, která je vyhledávaná motýly a oživuje tak zahradu. Vhodná jak pro začátečníky, tak pro zkušenější milovníky rostlin.

Hlaváč se vysazuje na letní záhony a obruby. Je vhodná také jako řezaná květina.

Pěstování

Patří k těm méně komplikovaným rostlinám. Odolná vůči suchu, přesto je vhodné ji v létě při vysokých teplotách občas zalít a v době květu přihnojit.

Roste nejlépe na slunném a teplém stanovišti. Dává přednost propustným, živným, vápenitým půdám.

Semena dryád se vysévají v III/IV do teplého plastového tunelu nebo do pařeniště. Semena vyklíčí do 2 týdnů. Přerostlé sazenice je třeba pikýrovat. Sazenice vysazujeme na trvalé stanoviště v polovině V. Rostliny vyseté přímo do země rostou a kvetou mnohem méně. Doporučuje se odstraňovat výhony květenství v době květu, což podpoří bohaté a dlouhodobé kvetení rostliny.

Setba: semena do skleníku od března do dubna, rozsazení v polovině května. Kobercový výsev pak rozsadíme. Semena lze vysévat také přímo do země v druhé polovině dubna do května. Přímo do půdy se semena vysévají na trvalé stanoviště začátkem května ve sponu 30 x 35 cm. Výsev na hloubku max 0,5 - 1 cm.

Květenství: srpen až říjen

Výška 80–100 cm

30 x 35 cm

Balení 1 gram  /cca 170 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: