AKSAMITNÍK NÍZKÝ odrůda DISCO, BAREVNÝ MIX, Afrikán /300 semen/

Kód: AKS79
35 Kč

Tagetes patula nana

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aksamitníky patří mezi nejoblíbenější zahradní květiny. Původ mají ve středním Mexiku, u nás se velmi rychle rozšířily a zdomácněly. Jsou to okrasné, keříkové letničky, které dlouho kvetou a v podstatě jsou bezúdržbové. Barevná škála a různé variace přímo vybízejí k vytváření kombinací z těchto odrůd.

Tady Vám představujeme odrůdu DISCO, BAREVNÝ MIX. Tato odrůda je jednoletá rostlina vysoká do 25 cm, s malými pilovitými listy a četnými květy o průměru 2,5 - 3,5 cm. Směs květů v odstínech žluté, bordó a žluto-bordó. Kvete velmi bohatě a rovnoměrně od června až do mrazů.

. Rostliny dorůstají výšky 15–25 cm a jsou odolné vůči suchu.

Jedná se o ideální zahradní či balkonovou květinu. Používá se také k vytváření zahradních dekoraci na záhonech, kolem stromů, na květinové skalky. Velmi dobře vypadá v kombinaci s jinými odrůdami aksamitníku. Má také nejen okrasný účel – aromatické látky odpuzují škodlivý hmyz a látky, které vylučují kořeny působí proti půdním háďatům. Proto jsou často vysazovány k zelenině do skleníků.

Pěstování:

Tato jednoletá rostlina nevyžaduje nějakou speciální půdu, postačí slunnější stanoviště a pravidelná zálivka.

Setba: semena do skleníku v březnu až v dubnu, do půdy v dubnu až květnu na hloubku 1 cm, na balkon možno předpěstovat (za oknem, v pařeništi) od března do dubna a následně rozsadit

Květenství: červen až říjen (v podstatě do prvních přízemních mrazíků)

Výška rostliny: 15–25 cm

Spon: 25 x 25 cm

Balení 1 gram /cca 300 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: