FAZOLNÍK ČÍNSKÝ ODRŮDA METRO BLACK/ 20 semen/

Kód: FZ7
29 Kč

Vigna sinensis

Detailní informace

Detailní popis produktu

Tato zajímavá odrůda fazolníku METRO BLACK je u nás méně známa, avšak v současné době se stala velmi vyhledávanou odrůdou. Její předností je skutečnost, že kvete a plodí po celou dobu vegetace, takže dokud nepromrzne, máte pravidelný přísun čerstvých zelených lusků. Lusky jsou zajímavé tím, že dosahuji délky 30-650 cm a jsou vyplněné fazolkami černé barvy, které dosahují velikosti 0,8 –1,3 cm. Lusky jsou velice chutné, nejsou vláknité, lze je vařit v celku jako fazolové špagety nebo je nasekat a kusy. Lze jej také dobře zmrazovat nebo nakládat. Lusky se trhají, když jejich šířka dosáhne cca 0,5 cm. Plodí aý do prvních mrazílů. Fazolník dorůstá do výšky 3 metrů, proto vyžaduje podporu.

Pěstování je jednoduché, nicméně potřebují dostatek tepla. Proto doporučujeme pěstování ve sklenících nebo fóliovnících. V případě venkovní výsadby doporučujeme místo, které je chráněné a je na přímém slunci.

Setba: pokud rostliny předpěstováváme, tak výsev únor až březen do skleníku, v květnu-červnu sadíme do půdy předpěstované sazenice. Výsev přímo do půdy nejlépe koncem května. Při pěstování sazenic se vyhýbáme poklesům teploty pod +5 ° C po dobu několika dnů po sobě.

BALENÍ OBSAHUJE NÁVOD V PODBĚ OBRÁZKŮ.
Setba: do skleníku konec května
Rozestupy: 70-80 cm x 30-40 cm
Sběr: červenec – září, říjen

Balení 3g cca 20 semen

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: