FAZOLE TYČOVÉ ODRŮDA GOLDMARIE /30 SEMEN/

Kód: FA4
27 Kč
Skladem (3 ks)

Phaseolus vulgaris L.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Představujeme zajímavou francouzskou odrůdu tyčových fazolí GOLDMARIE, kterou se sice řadí mezi chřestové odrůdy, ale lze konzumovat i zralé fazole samotné.

Jedná se o ranou odrůdu, rostliny dosahují výšky 2,5 3 metry, proto vyžadují podporu. Velmi zajímavě barevně jsou lusky, které jsou žluté, zploštěné a dlouhé. Dorůstají délky 20-25 cm, šířka lusku je 1,5 – 2 cm.   Semena k sadbě mají 1,5 – 2 cm a mají typický oválný tvar. Fazolky jsou bílé barvy.

Ke konzumaci se používají jak celé lusky „na zeleno“ nebo jako klasické, tepelně zpracované fazole.  Oblíbené jsou zejména pro svou vynikající chuť a efektní tvar, proto se používají v restauracích jako příloha či dekorace. Bezvláknité se dobře se hodí ke zmrazování či nakládání.

Setba:  přímo do půdy semena vyséváme od poloviny května do konce července, sadíme na hloubku cca 3 cm.  Vesměs sadíme 2 -3 semena do jednoho lůžka, nebo v řadě s rozestupy 15 cm.   Místo by mělo být slunečné až polostín. Rostlina má ráda teplé stanoviště, půdu obsahující kompost a potřebuje dostatek vláhy.

Rozestupy:  výsadba do sponu 50 cm x  50 cm

Sběr: začátek července až konec října, dle doby výsevu a účelu, ke kterému je použijeme

Balení 10 gramů /30-35 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Fazole
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: