FAZOLE ODRŮDA BORLOTTO LINGUA /50 SEMEN /

Kód: FAZ12
29 Kč

Phaseolus vulgaris L.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nabízíme Vám barevně zajímavou odrůdu keříkových, chřestových fazolí BORLOTTO LINGUA.

Keříková fazole BORLOTTO LINGUA je zajímavě zbarvenou odrůdou, kdy atraktivní lusk o délce 12 – 15 cm je mramorovaně červeno bílý a zralé fazole mají bílo béžovou barvu s tmavě hnědými cákanci. Jedná se o ranou odrůdu, rostliny dosahují střední výšky v rámci keříkových odrůd fazolí tj. 50 – 60 cm. Keříky jsou kompaktní, lusky jsou široké, nevláknové, šťavnaté, zelené, mají 5-7 baculatých semen v lusku. Díky malému keři jsou vhodné pro výsadbu do nádob na balkon nebo terasu. Vhodné pro pěstování jako chřestové fazole a pro suchá semena.

Fazole poskytují chutná, cenná semena, bohatá na snadno stravitelné proteiny, vitamíny a minerální soli. Oblíbené jsou zejména pro svou vynikající chuť, proto se hojně používají jako příloha či dekorace. Můžete je jíst čerstvé v luscích, upravené jako chřest, jako běžné fazole nebo usušené pro další zpracování. Dobře se hodí ke zmrazování či nakládání jako doplněk polévek a salátů.

Je také třeba ocenit jejich dekorativní vlastnosti – vysypané do mísy můžou být jako originální výzdoba bytu.

Fazole jsou bohaté na sodík, draslík, fosfor, vápník, hořčík a železo. Taktéž obsahují řadu prospěšných vitamínů jako provitamin A, vitamin E a C, riboflavin - B2, karoten, kyselinu listovou a mnoho střevům prospěšné vlákniny.

Setba: semena vyséváme přímo do půdy od počátku května přímo do konce června, sadíme na hloubku 3-5 cm. Vesměs sadíme 2 -4 semena do jednoho lůžka, nebo jednotlivě v řadě. Místo by mělo být slunečné až polostín. Rostlina má ráda teplé stanoviště, půdu obsahující kompost a potřebuje dostatek vláhy. Setí až po skončení přízemních mrazíků.

Rozestupy: 35 - 40 cm x 5 - 10 cm

Sběr: červenec až konec září, dle výsevu a zraní

 Balení 30gr /cca 50 SEMEN/

Doplňkové parametry

Kategorie: Fazole
Hmotnost: 0.03 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: