Cuketa MIX ODRŮD, cukina /25 semen/

Kód: CUK73
29 Kč

Cucurbita pepo L.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CUKETA MIX ODRŮD je jedinečná směs několika známých a oblíbených odrůd cuket, které se liší barvou slupky, tvarem, chutí a dobou zrání. Pokud nechcete z mnoha odrůd kupovat po celém balení, ušetřit a zažít překvapení, tak tento mix je právě pro Vás. Rozmanitost chutí, barev tvarů ………. To je to správné, co má na zahradě být.

Cukety jsou zdravé, obsahují mnoho zdraví prospěšných látek, jsou dietetické a ideální k odvádění škodlivých látek z těla. S nízkým počtem kalorií a srovnatelně vysokým obsahem živin jsou přímo určené pro diety a při konzumaci nedochází ke ztrátě bioaktivních látek. Slupka cuket je bohatá na karoteny, hořčík a vitamín E. Léčivé a podpůrné vlastnosti cuket jsou značné: aktivují přeměnu látkovou v buňkách, zvyšují výkon mozku a schopnost soustředění, zvyšují stav bílkovin a zlepšují celkovou výkonnost, posilují svaly a srdce, působí na vylučování vody, odpadních látek a kyselin, zbavují střeva jedovatých látek a vážou tukové látky, odstraňují ochablost střev a zácpu, posilují imunitní systém, posilují všechny sliznice v těle.

V kuchařině jsou ideální přídavek do kombinovaného leča, májí výbornou chuť, dájí se smažit a po usmažení lze nakládat. Výborné do salátů v kombinaci s červenou paprikou, rajčaty, cibulí a česnekem. Můžeme je dusit, smažit jako řízky, přidávat do polévek, jako přílohu k pečenému i dušenému masu, výborné jsou zapečené nebo plněné. Sklízí se plody velikosti 15–20 cm, kdy mají nejlepší chuť. Odrůda jsou odolné vůči plísni okurkové. Plně vyzrálé velké cukety se skladují podobně jako dýně, v suchu a v chladu, kdy vydrží řadu týdnů.

Cukety vyžaduji úrodnou půdu a slunné stanoviště.

Setba: do skleníku vysazujeme od počátku dubna, přímo do půdy semena vyséváme od poloviny května do konce června, a to tak, že semena položíme na plocho a lehce zatlačíme do země max na hloubku 3 cm. Sadíme jednotlivě. Půda by měla být úrodná, vlhká obohacená o kompost. Místo by mělo být slunečné až polostín. Klíčí v teplotách od 14 do 22 stupňů C.

Rozestupy: 100 cm x 80 cm

Sběr: červenec až říjen, dle výsevu, zraní a odrůdy

Balení 3 gr /cca 25 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Tykve a Dýně
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: