CUKETA COUCOURZELLE, cukina /12 semen/

Kód: CUK10
29 Kč

Cucurbita pepo L.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cuketa COUCOURZELLE je zajímavá pruhovaná odrůda cukety. Velmi plodná rostlina s bujným růstem a podlouhlými plody. Velmi dlouhé plody odrůdy Coucourzelle mají jedinečné zbarvení, zelenou lesklou slupku zdobenou světlejšími pruhy. Mladé plody jsou mimořádně šťavnaté, mají jemnou, svěží sladkou chuť a příjemnou vůni. Jedná se o lehce stravitelnou zeleninu. Je také bohatá na vitaminy, zejména vitaminy skupiny B a vitaminy A a C. Slupka cuket je bohatá na karoteny, hořčík a vitamín E. Léčivé a podpůrné vlastnosti cuket jsou značné: aktivují přeměnu látkovou v buňkách, zvyšují výkon mozku a schopnost soustředění, zvyšují stav bílkovin a zlepšují celkovou výkonnost, posilují svaly a srdce, působí na vylučování vody, odpadních látek a kyselin, zbavují střeva jedovatých látek a vážou tukové látky, odstraňují ochablost střev a zácpu, posilují imunitní systém, posilují všechny sliznice v těle. Cukety stejně jako tykve jsou ideální k odvádění škodlivých látek z těla. S nízkým počtem kalorií a srovnatelně vysokým obsahem živin jsou přímo určené pro diety a při konzumaci nedochází ke ztrátě bioaktivních látek. Plně vyzrálé velké cukety se skladují podobně jako dýně, v suchu a v chladu, kdy vydrží řadu týdnů.

Krémová dužina je mimořádně aromatická, pevná a křupavá. Plody jsou nejchutnější, když dosáhnou délky 15-20 cm. Cukety jsou cennou součástí mnoha pokrmů. Ideální přídavek do kombinovaného leča, má výbornou chuť, dá se smažit a po usmažení lze nakládat. Výborná do salátů v kombinaci s červenou paprikou, rajčaty, cibulí a česnekem. Vynikající je cuketový „bramborák“. Můžeme je dusit, smažit jako řízky, přidávat do polévek, jako přílohu k pečenému

Cukety lze pěstovat jak v zemi, tak ve velkém květináči. Pokud se sazenice připraví předem, bude výnos o něco rychlejší. Nejlépe roste na teplých a slunných místech. Cuketa dává přednost půdě bohaté na živiny a humus, vlhké, ale dobře propustné. Cuketa má ráda vláhu, proto je třeba rostliny pravidelně zalévat i při nedostatku srážek.

Setba: do skleníku vysazujeme od počátku dubna, přímo do půdy semena vyséváme od poloviny května do poloviny června, a to tak, že semena položíme na plocho a lehce zatlačíme do země. Sadíme 2-3 semena, po vyklíčení ponecháme jednu rostlinu. Půda by měla být úrodná, vlhká obohacená o kompost. Místo by mělo být slunečné až polostín.

Rozestupy: 60 cm x 60 cm

Sběr: polovina července až konec září, dle výsevu a zraní

Balení 2 gr /cca 12 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Tykve a Dýně
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: