ARISAEMA FLAVUM /10 SEMEN

Kód: OKA42
29 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu


Rostliny rodu ARISAEMA patří v České republice mezi raritní, ale postupně se stávají rozšířenější, zejména díky svému vzhledu je stále více vyhledávaná běžnými pěstiteli. Rostliny se vyznačují zajímavými květy, listy, semennými palicemi, které mají tvar podélného hroznu s bobulemi, které se v době zrání přebarvují od zelené přes sytě oranžovou do červené.Také hlízy jsou zvláštní. Prostě takové raritky.

ARISAEMA FLAVUM se ve volné přírodě vyskytuje od východní Afriky přes Arabský poloostrov přes Afghánistán až na jih centrální Číny. Rostlina patří mezi menší, má od 20 do 30 cm. Má hezké a netradiční květy žluté barvy, které kvetou po dobu 2 týdnů. Rozdělené listy jsou pěkné svěží zelené barvy.

Na podzim listy uvadnou a živiny se zatáhnou do hlízy, která se každým rokem zvětšuje.

V případě venkovního pěstování stanoviště by mělo být spíše v polostínu, chráněné před větrem s ohledem na velké listy, které by mohl vítr polámat. Půda bohatá na živiny, vlhká (nikoliv přemokřená), propustná, neutrální.

Jedná se o celkem odolný druh, při zateplení, a pokud hlízy jsou 10-15 cm pod povrchem vydrží teploty do mínus 15 stupňů Celsia. Běžně se ale hlízy zazimují v bezmrazé místnosti v teplotách kolem 3-5 stupňů Celsia.

Balení 10 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.005 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: