SEMENA NA KLÍČKY ZDRAVÍ A KRÁSA /15 gramů/

Kód: KLI9
29 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

Semena na klíčky zdraví a krása je tvořen mixem semen, kterých látky obsažené v klíčcích významně prospívají našemu zdraví a dobrému fungování organismu, včetně látek, které mají podstatný vliv na stav naší pokožky.

Mix obsahuje semena:

mizuna (japonská hořčice)

pískavice

ředkvička

šruchá setá (portulák)

lucerna

Klíčky tohoto mixu obsahují celé spektrum vitamínů, minerálních látek, aminokyselin, vlákninu a řadu biologicky aktivních prospěšných látek, jsou bohaté na živiny a prvky, které se v řadě potravin či běžně v zelenině nevyskytují nebo tepelným zpracováním mizí nebo jich zůstane minimální množství. Tyto látky podporují imunitní a nervový systém, který je pak více odolný, také zabraňuji nedokrvování části těla mají také protinádorové účinky. Taktéž klíčky mixu mají vysokou nutriční hodnotu a obsahuji řadu antioxidantů.

Pravidelná konzumace posiluje organismus proti nádorům, virům, zlepšuje se funkce zažívacího traktu. Látky obsažené v klíčcích mixu mají velmi pozitivní vliv na kůži, nehty, vlasy a také na kosti a klouby.

Tyto klíčky jsou optimální pro přípravu většiny salátů či příloh, rybích past, pomazánek, nebo jen tak na chleba s tvarohem nebo máslem. Pokud nekonzumujeme v syrovém stavu, postačí trocha oleje na pánev a osmahnutí směsi klíčků. Takto podáváme jako přílohu, můžeme namixovat s vařenou rýží, nudlemi, orestovaným masem pokrájeným na plátky. Doporučujeme jak k přímé konzumaci, tak i k dalšímu zpracování

 Obecně o klíčcích

Klíčky jsou naklíčená semena, které jsou pro náš organismus perfektním zdrojem vitamínů a dalších cenných látek. Klíčky lze doma vypěstovat buď v klíčící misce, nebo na vatě, kdy v podstatě za 10 dnů od výsevu máte k dispozici zelenou hmotu plnou minerálů a vitamínu. Klíčky jako takové jsou součástí v jídelníčků všech kultur jíž skoro 5000 let. Klíčky jsou nejbohatším zdrojem vitamínu E a ve srovnání s bílou moukou obsahují několikanásobně vyšší množství vitamínů skupiny B, vápníku, hořčíku, železa, fosforu a draslíku.

Ideální je konzumovat klíčky syrové, kdy si tak zachovají maximum výživných látek a vitamínů. Jsou ideální do salátů, pomazánek nebo na pečivo. Klíčky se konzumují celé včetně kořenů. Tepelnou úpravou ztrácejí část své výživné hodnoty. Klíčky pomáhají k celkové očistě organismu, podporují léčbu srdečních a cévních nemocí a zároveň jsou vynikajícím zdrojem energie, minerálů a vitamínů.

Klíčení semen MIX ZDRAVÍ A KRÁSA na klíčky

Semena nejdříve propláchneme ve vodě pokojové teploty. Semínka vysypeme do připravené a hlavně čisté nádoby a zalijeme vlažnou, již převařenou vodou. Namáčíme několik hodin – maximálně 10 hodin. Semena pak propláchneme. Mix necháme klíčit na světlem místě, nikoliv na přímém slunci. Klíčíme ve speciální misce na klíčky, kterou lze zakoupit u nás a která umožňuje klíčení více různých druhů klíčků najednou, nebo na vatě a na talíři nebo obyčejné misce, lze klíčit i v sklenici. Pravidelně proléváme vodou ( minimálně 2-3x denně, dokud všechny klíčky nevzejdou (3-5 dnů)). První klíčky vhodné ke konzumaci se nám objeví po 4 až 7 dnech. Po vyklíčení klíčící miska by měla být umístěná na teplém místě (min. 18 stupňů C, max 22 stupňů C) a na světle, nikoliv na přímém slunci. Minimálně 2 X DENNĚ KLÍČKY PROPLACHUJEME VODOU. Klíčky lze konzumovat od velikosti 3-5 cm, nejčastěji pak výhonky kolem 5 -7 cm. Před konzumací klíčky důkladně opláchnout. Klíčky uskladněné v chladničce vydrží týden.

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena na klíčky
Hmotnost: 0.02 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: