KLÍČÍCÍ BIOMISKA - TROJPATROVÁ NÁDOBA NA KLÍČENÍ SEMEN

Kód: KM1
399 Kč –17 %
KLÍČÍCÍ BIOMISKA - TROJPATROVÁ NÁDOBA NA KLÍČENÍ SEMEN
399 Kč –17 % 329 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Nabízíme Vám za bezkonkurenční cenu trojpatrovou nádobu na klíčení semen na klíčky. Tato několika úrovňová klíčící miska Vám umožní snadné a rychle vypěstování vlastních klíčků za velmi nízkou cenu, než jak je koupíte balené, ne vždy čerstvé, v potravinových řetězcích za přemrštěnou cenu.  Takto si sami vypěstujete vlastní klíčky plné vitaminů, minerálů a enzymů, prostě to nejlepší, co rostlina potřebuje na svůj životní start. Výhodou této nádoby je, že nepotřebujete žádný podklad, který je třeba pak pracně oddělovat, jako je vata nebo filtrační papír. Další výhodou je, že nezabere mnoho místa, má 3 klíčící misky, odkapávací nádobu a pokličku na přikrytí.

Nespornou výhodou také je, že každá klíčící nádoba má regulační odkapávací průchodku, který zajistí patřičnou hladinu vody a reguluje vlhkost a umožní proudění vzduchu mezi miskami a odvětrání prostřednictvím otvoru umístěného ve víku. Takto semínka mají potřebné vlhko, nezaschnou a zároveň semínka nebudou plesnivět.  Tvar dna zajistí, že semena nejsou neustále ve vodě. V spodní nádobě se zachytává přebytečná voda.Misky mají průměr 20 cm, výšku 16 cm a jsou vyrobeny ze zdravotně nezávadného odolného potravinařského plastu, 

Postačí semena  nasypat.  Klíčení probíhá bez vaty a filtračního papíru - stačí nasypat Bio osivo, zalít vodou a během několika dní máte vlastní zdravou biopotravinu. Semena nejsou díky dnu misky stále ve vodě, ale přesto mají dostatek vláhy pro klíčení a rychlý růst. Speciální systém dýchacího a zavlažovacího kanálku, který umožní proudění vzduchu a zárověň i proudění vlhkosti, zaručuje, že klíčky nezaschnou a zároveň nebudou podléhat houbovým chorobám a plísním. Pod miskami je umístěna nádoba na vodu. Klíčky lze uchovávat 1-2 týdny v ledničce


Set obsahuje:

3 x klíčící miska, každá s regulačním a odkapávací průchodkou

1 x vrchní pokrývka

1 x odkapávací miska

2 x náhradní regulační a odkapávací průchodka

Obecně o klíčcích

Klíčky jsou naklíčená semena, které jsou pro náš organismus perfektním zdrojem vitamínů a dalších cenných látek. Klíčky lze doma vypěstovat buď v klíčící misce, nebo na vatě, kdy v podstatě za 10 dnů od výsevu máte k dispozici zelenou hmotu plnou minerálů a vitamínu. Klíčky jako takové jsou součástí v jídelníčků všech kultur jíž skoro 5000 let. Klíčky jsou nejbohatším zdrojem vitamínu E a ve srovnání s bílou moukou obsahují několikanásobně vyšší množství vitamínů skupiny B, vápníku, hořčíku, železa, fosforu a draslíku.

Ideální je konzumovat klíčky syrové, kdy si tak zachovají maximum výživných látek a vitamínů. Jsou ideální do salátů, pomazánek nebo na pečivo. Klíčky se konzumují celé včetně kořenů. Tepelnou úpravou ztrácejí část své výživné hodnoty. Klíčky pomáhají k celkové očistě organismu, podporují léčbu srdečních a cévních nemocí a zároveň jsou vynikajícím zdrojem energie, minerálů a vitamínů. Klíčky takto vypěstované doma jsou bohatým zdrojem bílkovin, minerálů, cukrů, vitaminů a řady enzymů ve své prvotní, nezpracované podobě a jsou vhodné pro konzumaci i u dětí od 1 roku života. Klíčky lze bez problému uchovávat v ledničce kolem 10 dnů.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena na klíčky
Hmotnost: 1 kg
5
1x
4
0x
3
0x
2
0x
1
0x
Nevyplňujte toto pole:
5
V Avatar autora | 3.5.2016
Perfektní, jednoduché, a spolehlivě vyklíčily všechny klíčky.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: