SALÁT ŘÍMSKÝ ODRŮDA PARRIS ISLAND COS. /700 SEMEN/

Kód: 2755
27 Kč
Skladem (3 ks)

Lactuca sativa L.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SALÁT LISTOVÝ ŘÍMSKÝ ODRŮDA PARRIS ISLAND COS patří mezi vysoce populární odrůdy ze skupiny římských salátů. Bohužel u nás je v obchodech v podstatě nedostupný, a pokud je, tak je velmi drahý. Výborně se hodí pro LETNÍ PĚSTOVÁNÍ, protože odrůda je odolná vůči vedru a nevadí ji dlouhá doba slunečního osvitu. Taktéž potřebuje méně zálivky. Římské odrůdy salátůse obecně charakterizuji delší konzumní trvanlivosti a vyšší toleranci vůči vysokým letním teplotám. Navíc patří mezi nejhodnotnější saláty jak s ohledem na obsah vitamínů ( 2x více vitamínu C a A než běžné máslové či jiné saláty, obsahuje také vitamíny skupiny B a řadu minerálních látek jako vápník a železo a další) tak i na chuťové vlastnosti, protože má mnohem jemnější chuť!

Rostliny vytvářejí vysoké, volně stočené, eliptické podlouhlé hlavy o hmotnosti 800 až 1000 gramů a připomínají pekingské zelí. Salát má rád propustnou hlinito písčitou zeminu bohatou na živiny a slunečné stanoviště. Pěstuje se na zahradách, lze pěstovat také ve skleníku. Vysazuje se později než běžné druhy salátů.

Setba: sejeme přímo do půdy duben – květen, pro pozdější sběr červenec – srpen. Výsev je možný až do konce srpna. Sejeme na hloubku 0,5 – 1 cm. Po naklíčení a po vyrašených prvních 4-6 listech rozsazujeme. Do skleníků semena lze vysévat od března do dubna, vesměs dvouměsíčním předstihem než do půdy.

Rozestupy po rozsazení: do trojúhelníku, 25 x 30 cm od sebe

Sběr: dle výsadby květen až říjen

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 1gr 700 semen.

Doplňkové parametry

Kategorie: Saláty
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: