SALÁT ŘÍMSKÝ ODRŮDA PARRIS ISLAND COS. /700 SEMEN/

Kód: 2755
27 Kč

Lactuca sativa L.

Detailní informace

Detailní popis produktu

SALÁT LISTOVÝ ŘÍMSKÝ ODRŮDA PARRIS ISLAND COS patří mezi vysoce populární odrůdy ze skupiny římských salátů. Bohužel u nás je v obchodech v podstatě nedostupný, a pokud je, tak je velmi drahý. Výborně se hodí pro LETNÍ PĚSTOVÁNÍ, protože odrůda je odolná vůči vedru a nevadí ji dlouhá doba slunečního osvitu. Taktéž potřebuje méně zálivky. Římské odrůdy salátůse obecně charakterizuji delší konzumní trvanlivosti a vyšší toleranci vůči vysokým letním teplotám. Navíc patří mezi nejhodnotnější saláty jak s ohledem na obsah vitamínů ( 2x více vitamínu C a A než běžné máslové či jiné saláty, obsahuje také vitamíny skupiny B a řadu minerálních látek jako vápník a železo a další) tak i na chuťové vlastnosti, protože má mnohem jemnější chuť!

Rostliny vytvářejí vysoké, volně stočené, eliptické podlouhlé hlavy o hmotnosti 800 až 1000 gramů a připomínají pekingské zelí. Salát má rád propustnou hlinito písčitou zeminu bohatou na živiny a slunečné stanoviště. Pěstuje se na zahradách, lze pěstovat také ve skleníku. Vysazuje se později než běžné druhy salátů.

Setba: sejeme přímo do půdy duben – květen, pro pozdější sběr červenec – srpen. Výsev je možný až do konce srpna. Sejeme na hloubku 0,5 – 1 cm. Po naklíčení a po vyrašených prvních 4-6 listech rozsazujeme. Do skleníků semena lze vysévat od března do dubna, vesměs dvouměsíčním předstihem než do půdy.

Rozestupy po rozsazení: do trojúhelníku, 25 x 30 cm od sebe

Sběr: dle výsadby květen až říjen

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 1gr 700 semen.

Doplňkové parametry

Kategorie: Saláty
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: