SALÁT HLAVKOVÝ MÁSLOVÝ MÁJOVÁ KRÁLOVNA/1100 semen/

Kód: SA1
27 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Patří mezi rané odrůdy a již její název Májová královna naznačuje, že při venkovní setbě do půdy sběr začíná v květnu. Tato odrůda je charakteristická rychlým vzrůstem a v případě setby do skleníků bude určitě  první zeleninou, kterou sklidíte.Hlava je střední velikosti, má charakteristické zelené listy se žlutým nádechem. Odrůda je dobře odolná vůči chorobám.

*Salát vyžaduje dobrou, dostatečně vzdušnou půdu a potřebuje k rychlému růstu živinyi v okamžitě přijatelné formě. Doporučujeme osluněné polohy. Při výsevu přímo na záhon vyséváme semena mělce do řádků nebo po špetkách a rostliny po vzejití vyjednotíme. Pro předpěstování sadby  vyséváme  semena  mělce  do truhlíků  a ve stadiu tvorby pravých listů rostlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm.  Pokud předpěstujeme, tak vysazujeme při 4 - 6 pravých listech mělce na záhon tak, abychom nezahrnuli srdce rostliny.  V případě, že si chceme nechat salát na semínka pro příští rok, tak zvlažujeme pravidelně menšími dávkami vody do prvního týdne října.

Setba: semena sadíme do skleníků od února, přímo do půdy od března do dubna, po naklíčení a vyrašených prvních 4-6  listech rozsazujeme.

Rozestupy po rozsazení:  20 - 30 cm  x  15-20  cm

Sběr:   květen  až červen

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 2 gramy cca 1100 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Saláty
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: