Vážení zákazníci, S platností od 15.3.2020 dočasně pozastavujeme možnost nákupu na dobírku. Rozhodli jsme se na základě několika věcí. Zásilkovna přijímá na svých výdejních místech pouze platbu kartou a ne všichni naši klienti tento způsob platby používají, a zároveň se snažíme vyjít vstříct i zásilkovně a zrychlit způsob výdeje zásilek. Nevíme, jak se bude nadále vyvíjet situace budeme se snažit stále zachovat provoz našeho eshopu, doufáme ,že se jedná pouze o krátké opatření ,které jak jen to bude možné zrušíme. Věřím že nás pochopíte a podpoříte jsme s Vámi již 7 let Doplnění/16.3.2020/ : Vzhled vyhlášení karantény v ČR Vám prosíme o trpělivost z doručením Vašich zásilek. Budeme s ohledem na tuto situaci odesílat zásilky 1x2 týdně.Věřím ,že to pochopíte a přejeme nám všem pevné nervy a hlavně zdraví. https://blog.zasilkovna.cz/aktualni-situace/ Tým levnasemena.cz

SALÁT HLAVKOVÝ MÁSLOVÝ ČERVENÁ ODRŮDA SAHIM /700 SEMEN/

Kód: SALT1
25 Kč
Skladem (3 ks)

Lactuca sativa L. var. capitata

Detailní informace

Detailní popis produktu

SALÁT HLAVKOVÝ MÁSLOVÝ  - ČERVENÁ ODRŮDA SAHIM patří mezi středně pozdní odrůdy (vegetační období 60-70 dnů). Jedná o netradiční barevnou odrůdu salátu, kterého listy hrají barvami od červené přes růžovou až po světle zelenou.  Patří mezi odrůdy, které úspěšně lze pěstovat jak na jaro, tak koncem léta.

Hlava je kompaktní, pevná, střední velikosti, má charakteristické barevné listy, které jsou hladké a celistvé s tmavě červenými okraji. Odrůda je dobře odolná vůči chorobám a také není náchylná na předčasné tvoření květního stvolu. Obsahuje řadu prospěšných minerálních látek, vitamíny C a A, taktéž nezadržuje v sobě dusičnany.

 

Salát vyžaduje dobrou, dostatečně vzdušnou půdu a potřebuje k rychlému růstu živiny v okamžitě přijatelné formě. Doporučujeme osluněné polohy. Při výsevu přímo na záhon vyséváme semena mělce do řádků nebo po špetkách a rostliny po vzejití vyjednotíme. Pro předpěstování sadby  vyséváme  semena  mělce  do truhlíků  a ve stadiu tvorby pravých listů rostlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm.  Pokud předpěstujeme, tak vysazujeme při 4 - 6 pravých listech mělce na záhon tak, abychom nezahrnuli srdce rostliny.

Setba: semena sadíme do skleníků od konce března, po naklíčení a vyrašených prvních 4-6  listech rozsazujeme. Přímo do půdy sejeme od poloviny dubna do konce května, následně od poloviny července do konce srpna. Sejeme do hloubky 0,5 – 1 cm.

Rozestupy po rozsazení:  30 cm  x  25  cm

Sběr:   květen  až červenec, letní výsev od září až konec října

BALENÍ 1 gram /cca 700 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Saláty
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: