SALÁT ŘÍMSKÝ ODRŮDA LIVIA/340 semen/

Kód: SA6
27 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*SALÁT LISTOVÝ ŘÍMSKÝ ODRŮDA LIVIA patří mezi TOTÁLNÍ NOVINKY NA ČESKÉM TRHU a velmi rychle se stává velmi populární odrůdou ze skupiny listových salátů. Bohužel u nás je v obchodech v podstatě nedostupný, a pokud je, tak je velmi drahý. Výborně se hodí pro LETNÍ PĚSTOVÁNÍ, protože je odolná vůči vedru a nevadí ji dlouhá doba slunečního osvitu. Taktéž potřebuje méně zálivky.

*Navíc patří mezi nejhodnotnější saláty jak s ohledem na obsah vitamínů ( 2x více vitamínu C a A než běžné máslové či jiné saláty, obsahuje také vitamíny skupiny B a řadu minerálních látek jako vápník a železo a další) tak i na chuťové vlastnosti, protože má mnohem jemnější chuť!Tento salát tvoří vysoké, volné seskupení listů, které jsou podlouhlé a připomínají pekingské zelí, jsou však mnohem křehčí. Má rád propustnou hlinito-písčitou zeminu bohatou na živiny a slunečné stanoviště. Pěstuje se na zahradách, lze pěstovat také ve skleníku. Vysazuje se později než běžné druhy salátů.

*Setba: sejeme přímo do půdy od poloviny května
Výsev je možný až do konce června. Po naklíčení a vyrašených prvních 4-6 listech rozsazujeme. Do skleníků semena lze vysévat s dvouměsíčním předstihem než do půdy.

Rozestupy po rozsazení: řady 80 cm - 120 cm od sebe
Sběr: dle výsadby červenec až říjen

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Doplňkové parametry

Kategorie: Saláty
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: