SALÁT LEDOVÝ, KŘEHKÝ – KRÁLOVNA LÉTA /600 SEMEN/

Kód: BN4
29 Kč

Lactuca sativa L.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

SALÁT LEDOVÝ, KŘEHKÝ KRÁLOVNA LÉTA patří mezi rané odrůdy (vegetační období 55-60 dnů). Tato atraktivní odrůda je charakteristická rychlým vzrůstem a v případě setby do skleníků bude určitě patřit mezi první zeleninu, kterou sklidíte.

Odrůda je odolná proti vybíhání květu a proti plísním je určená pro jarní, letní a podzimní pěstování.

Vytváří velmi velké, kompaktní hlávky, o hmotnosti do 1 kg střední velikosti, které tvoří křehké listy světle zelené barvy.

 

Salát vyžaduje dobrou, dostatečně vzdušnou půdu a potřebuje k rychlému růstu živiny v okamžitě přijatelné formě. Doporučujeme osluněné polohy. Při výsevu přímo na záhon vyséváme semena mělce do řádků nebo po špetkách a rostliny po vzejití vyjednotíme. Pro předpěstování sadby  vyséváme  semena  mělce  do truhlíků  a ve stadiu tvorby pravých listů rostlinky pikýrujeme do sponu 4 x 4 cm. Pokud předpěstujeme, tak vysazujeme při 4 - 6 pravých listech mělce na záhon tak, abychom nezahrnuli srdce rostliny.  V případě, že si chceme nechat salát na semínka pro příští rok, tak zvlažujeme pravidelně menšími dávkami vody do prvního týdne října (pro letní výsev).

 

Setba: semena sadíme do skleníků od počátku března, po naklíčení a vyrašených prvních 4-6 listech rozsazujeme. Přímo do půdy sejeme od poloviny dubna do konce května, následně od července do konce srpna. Sejeme do hloubky 0,5 – 1 cm.

Rozestupy po rozsazení: 35 cm x 40 cm

Sběr: květen až červenec, letní výsev sběr září až konec října

 

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení 1 gram cca 600 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Saláty
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: