SALÁT HLAVKOVÝ MÁSLOVÝ MÁJOVÁ KRÁLOVNA – VÝSEVNÝ PÁSEK 7 METRŮ – /280 SEMEN/

Kód: SALTAS1
35 Kč

Lactuca sativa L. var. capitata

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud nechcete se trápit nepřesným výsevem a následným protrháváním, tak máme pro Vás řešení. Nebudou Vás pak tolik bolet záda a rostlinky budou v krásných řádcích. Výsevný pásek s osivem zajistí jednoduchý a přesný výsev semen.

Délka výsevného pásku je 7 metrů a obsahuje 280 semen.

SALÁT HLAVKOVÝ MÁSLOVÝ  - MÁJOVÁ KRÁLOVNA, TOR patří mezi rané odrůdy a již její název Májová královna naznačuje, že při venkovní setby do půdy sběr začíná v květnu. Tato odrůda je charakteristická rychlým vzrůstem a v případě setby do skleníků bude určitě první zeleninou, kterou sklidíte.

Hlava je střední velikosti, má charakteristické zelené listy se žlutým nádechem. Odrůda je dobře odolná vůči chorobám zejména vůči plísni okurkové.

Salát vyžaduje dobrou, dostatečně vzdušnou půdu a potřebuje k rychlému růstu živiny v okamžitě přijatelné formě. Doporučujeme osluněné polohy.

 

Setba: semena sadíme do skleníků od poloviny března do května, přímo do půdy od konce března do dubna. Výhodou je, že po naklíčení a vyrašených prvních 4-6  listech nemusíme rozsazovat a přetrhávat.  Letní výsev je od počátku srpna do konce září.

 

Setbu provádíme následujícím způsobem:

  1. Příprava povrchu – odstraníme kameny, vyrovnáme půdu, rozmělníme hrudky
  2. Vytvořte mělký, cca 2 cm hluboký žlábek, rozložte výsevní pásek a zakryjte vrstvou půdy. Pokud budete pásek střihat, tak vzdálenost mezi pásky by měla být 20 – 30 cm
  3. Vydatně zalévejte a udržujte vlhkost. Pro usnadnění klíčení půda by neměla proschnout.

 

Sběr:  květen až červenec, letní výsev září až říjen

 

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků

Balení obsahuje 280 semen.

Doplňkové parametry

Kategorie: Saláty
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: