RAŠELINOVÉ BOBTNAJÍCÍ DISKY 36 mm / 20 ks /

Kód: PP3
69 Kč
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

RAŠELINOVÉ bobtnající disky EMIN PEAT, které plní zároveň funkci květináčků jsou ideální pro přípravu sazeniček zeleniny ( Ideální pro rajčata), květin, bylinek, keřů i stromků či přímé zakořenění řízků rostlin. Lze do nich sadit i jednotlivá semena, nebo čerstvě naklíčena semena, což je ideální zejména u exotických rostlin. Disky mají neutrální pH a řadu minerálních látek prospívajících rostlinám.

Rašelinové bourající disky EMIN PEAT jsou vyráběné s vysoce kvalitní rašeliny, která se těží v litevských lesních rašeliništích, které jsou známé velmi kvalitní vláknitou rašelinou. Tato vláknitá rašelina je charakteristická svou vysokou schopností pohlcovat vodu, což způsobuje, že disky z takové rašeliny po navlhčení velmi rychle nabobtnají (tablety lze jednoduše na chvíli namočit do vody nebo prolít vodou na tácku). Jedná o vláknitou rašelinu, která absorbuje také mezi vlákna vzduch a vytváří kanálky, což garantuje kořenům optimální přístup ke kyslíku. Tato kombinace zajišťuje vynikající podmínky pro vývoj a růst rostlin či klíčení exotickým semen.

Rostliny tak mohou tvořit silný a kompaktní kořenový systém. Rostliny v takových bobtnajících rašelinových discích, které plní zároveň funkcí květináčků , sadíme do větších květináčů či půdy celé, protože materiál, který drží rašelinu pohromadě se v půdě rozloží a takto nedochází u rostlin ke stressu, který při přesazení může vést k úhynu sazeničky!

Taktéž výživné kvality této rašeliny umožní to, že budete mít zdravé a silné sazenice.

 

Mezi základní klady těchto bobtnajících rašelinových disků patří:

  • · Jsou ekologické a nemusíte kupovat květináčky tj. dva výrobky

v jednom (květináč i substrát)

  • · Podloží není nutno desinfikovat, abychom se zbavili nežádoucích

parazitů či plísní, které klíčící semínko doslova sežerou

  • · u rostlin edochází k porušování kořenového balu a tím i

přesazovacímu šoku

  • · Šetří místo a zjednodušuje skladování
  • · Zvyšuje kvalitu sazenic a manipulaci s nimi
  • · Neobsahuje škodlivou sůl
  • · Rostliny či semínka mají zajištěnou stabilní vlhkost
  • · Vzrostlé sazenice sadíte přímo do do půdy či většího květináče

 

Základní podmínkou úspěchu pěstování v RAŠELINOVÝCH bobtnajících discích, které plní zároveň funkci květináčků EMIN PEAT, je udržování navlhčení disku po jeho nabobtnání. Tento fakt lze velice jednoduše sledovat podle barvy válečku. Pokud je tmavě hnědý, tak je řádně navlhčen. Pokud je světlý, tak prosýchá a je třeba jej navlhčit.

Doplňkové parametry

Kategorie: HNOJIVA A SUBSTRÁTY
Hmotnost: 0.1 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: