RAJČE ODRŮDA RETRO, MALINOVÉ TYČOVÉ /150 SEMEN/ XXL BALENÍ

Kód: RAJ7
39 Kč

Solanum Lycopersicum

Detailní informace

Detailní popis produktu

Malinová odrůda rajčat RETRO se řadí mezi rané odrůdy rajčat. Je oblíbena, protože je možno ji bez problémů pěstovat jak ve skleníku, tak i na poli. Odrůda je vitální a odolná k nemocem a nepříznivým povětrnostním podmínkám, taktéž není náchylná k praskání plodů. Zralé plody mají typický rajčatový tvar, na plodu se objevuje velmi jemné žebrování. Zralé plody mají krásnou typicky malinovou barvu. Jsou kulaté, bez patky. Mají velmi chutnou, masitou a pevnou dužinu a nejsou přílišně vodnaté. Chuť mají příjemnou a sladkou. Středně veliké plody dosahuji váhy 140 – 160 gramů. Výnosnost z jednoho keře je 6 – 8 kg plodů.

Lze použít jako příloha k jídlům, jako salát, k přímé konzumaci i k běžnému zpracování.

Dekoratívní keříky dorůstají do výšky 200 cm a vyžadují podporu. Vyséváme doma od března, předpěstované sazeničky sadíme do květináče či na zahradu od konce května. Výsev přímo do půdy od poloviny května.

Jako všechna rajčata vyžaduje odrůda slunné stanoviště, dobrou zálivku (ráno nebo večer, ke kořenům, nikdy na listy) a přihnojování nejlépe organickými hnojivy (nepřehánět s dusíkatými hnojivy). Odrůdě nejlépe vyhovuje lehká půda bohatá na živiny

Pěstování:

Před vysazením doporučujeme namočit na 12 - 24 hodin ve vlažné vodě.

Setba: semena do skleníků od začátku března až do konce května, venkovní sadba již předpěstovaných sazenic přímo do půdy - od konce května. Lze zasít přímo do půdy, ale až od poloviny května, hloubka výsevu 0,5 cm.

Rozestupy: 80 cm x 60 cm

Sběr: červen (skleníky) až září, říjen

Balení 0,5 gramu cca 170 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Rajčata
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: