NOVOZÉLANDSKÝ LEN ZELENÝ PRUHOVANÝ / /10 semen/

Kód: TR9
39 Kč

Phormium Tenax Variegata

Detailní informace

Detailní popis produktu

Novozélandský len jak již název naznačuje, pochází až z Nového Zélandu. Vzácná okrasná tráva jako je novozélandský len se výtečně hodí ke zkrášlení jakéhokoli interiéru či exteriéru.

Tato varianta má krásné zelené listy, které jsou pruhované a lemované pruhy bílé, krémové až žluté barvy dorůstají délky přes metr. Nejkrásnějšího barevného vzhledu dosahuje při umístění na slunečném místě.

Pokud se budeme o rostlinu dobře starat, může i v našich podmínkách dosáhnout efektních, až 3 metrů vysokých květinových trsů. Dobře vynikne na zahradě jako samostatný a efektní solitér

Rostlina se výborně hodí jako dekorace k palmám, k bambusům a přinese do interiéru či exteriéru exotický nádech. V létě tento len vykvete nádhernými květy červeně oranžových odstínů. Novozélandský len je snadný na pěstování. Snáší jak suchý vzduch tak i vlhko.

 Nejvíce se mu daří na světlém prosluněném stanovišti, ale spokojí se i s polostínem. Může být vysazen trvale i venku, v zimě, zejména v největších mrazech ale doporučujeme svázat listy a chránit chvojím nebo textilií. Mrazuvzdornost je uváděna kolem -20 °C, při zateplení více, v nádobách mohou promrznout kořeny. Pokud pěstujeme v nádobě, na zimu jej raději přeneseme do chladné místnosti (do 10 stupňů C), opatrně se zimní zálivkou. Mladé rostliny pro jistotu přezimujeme v chladné místnosti s teplotou  5 - 10 stupňů C. Len snáší i návětrná místa. Co ale nemá rád, je přemokření, proto dobrá drenáž je základem pro pěstování této efektní a nenáročné rostliny.  Preferuje úrodnou, vlhkou a provzdušněnou půdu (s dobrou drenáži).

 

Balení /10 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena trav
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: