NOČENKA –Mirabilis jalapa/20 semen/

Kód: OKA33
37 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

*MIRABILIS JALAPA má řadu hovorových názvů, ale nejvýstižnější je NOČENKA. Vytváří rozvětvený keřík s hustými listy, 60 – 80 cm vysoký, může dorůst i do jednoho metru. Roste rychle a taktéž rychle kvete.Rostlina je v našich podmínkách jednoletá, vytváří ale podzemní hlízy, které lze zazimovat v chladnější místnosti. Rostliny jsou pak ale slabší, méně kvetou, proto doporučujeme uchovat semena, která jsou mimochodem poměrně velká, a na další rok opětovně vysejeme.

*Zvláštní je tím, že květy, kterých má velmi mnoho, se odevírají pozdě odpoledne, spíše k večeru a zůstávají otevřené celou noc a ráno se uzavřou. Proto název NOČENKA.Přes den se květy otevírají za nepříznivého počasí (mírný déšť), nebo když je hodně zataženo. Květy velmi hezky a intenzivně voní, proto pokud máme tyto keříky rozmístěné kolem zahrady, dokážou provonět velký prostor.Květy mají charakter zvonků, 3-4 cm veliké a mají velmi vysokou variabilitu, a je běžné, že na jednom stonku kvetou různobarevné květy. Dalším zajímavým znakem této rostliny je, že v noci slabě světélkují její květové tyčinky, takže v noci vytváří zajímavý efekt.


*Setba přímo do půdy nebo květináčů nejlépe od konce dubna do konce května, na jedno místo sadíme 2-3 semena. Optimální je slunečné stanoviště kyprá půda.

Rozestupy: 40 cm x 50 cm
Květenství: od června do října

Balení obsahuje návod k použití v podobě obrázků
Balení 2 gramy cca 20-23 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.015 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: