TAŘICE SKALNÍ ŽLUTÁ- Ayssum saxatile /450 semen/

Kód: TAR1
29 Kč –34 %
TariceSkalni
29 Kč –34 % 19 Kč

Ayssum saxatile

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

TAŘICE SKALNÍ ŽLUTÁ je vytrvalou bylinou, která vypadá přímo pohádkově – její květy jsou oslnivě žluté. Kromě úžasného vzhledu je také mrazuvzdorná. V přírodě se vyskytuje ojedinělé. Květy tařice skalní jsou drobné, seskupené do větších trsů, které začínají kvést odspodu. Kvete postupně od poloviny dubna do konce června a květy vytvářejí hustý koberec květů. Dle umístění dosahuje výšky 15–30 cm. Je ideální do skalek a písčitých svahů nebo podél zahradních cestiček. Osvědčila se také ve květinových zídkách.

Pěstování

Tařice není náročná rostlina Vyžaduje slunce a dobře propustnou vápenitou půdu a písčitohlinité půdy, může být i sušší stanoviště. Tařice skalní se předpěstovává od února do dubna doma nebo se vysévá od května přímo na venkovní záhon. Výsev přímo na půdu, pokud chcete zakrýt zeminou, tak max. 0,1 cm. Dává přednost suchým, dobře osluněným a teplým stanovištím. Dobře snáší sucho, nepotřebuje zvláštní péči nebo zálivku. Není náročná, zřejmě pro to, že ve volné přírodě může růst i mezi skalami. V letních vedrech je schopna znovu vykvést koncem srpna nebo v září. Neměla by růst v blízkosti rostlin, které vyžadují častou zálivku.

Setba: přímo do půdy duben až červenec, větší rostliny s pár listy možno přesadit na konečné místo určení. Sejeme více semínek do jednoho důlku na povrch půdy na hloubku maximálně 0,1 cm.

Rozestupy: 20 cm x 20-30 cm

Výška: 15-25 cm

Květenství: dle doby výsevu duben až červen

Balení 0,5 gramu /cca 450 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: