MIZUNA ČERVENÁ– JAPONSKÁ HOŘČICE /1000 SEMEN/

Kód: NU4
29 Kč

Brassica rapa var. japonica

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Velmi exotická návštěva MIZUNA ČERVENÁ - japonská hořčice. Patří mezi velmi populární rostliny (u nás zatím ne, ale už se to mění). Jako jednoletá rostlina vytváří husté rozety péřovitých listů podobným listům rukoly o lehce pikantní hořčicové chuti. Odolná proti přízemním mrazíkům, vydrží až do -5°C. nejlépe se ji daří na jaro a na podzim, možno pěstovat v truhlíku, preferuje vlhké podloží a chladnější podnebí. Klíčky i vzrostlé rostliny obsahují mnoho zdraví prospěšných látek, z nichž jsou nejdůležitější přírodní antioxidanty - glukozinoly, vitamíny A, C. K a mnoho minerálních prvků, jako železo, draslík, hořčík, kyselinu listovou, které velmi prospívají imunitnímu systému, posilování kostí. Vylepšuje trávení a vybuzuje tvorbu žaludečních šťáv. Dále také obsahuje vlákninu, ale hlavně obsahuje KEMFEROL – rostlinný antioxidant, který blokuje šíření rakovinných buněk v organismu a chrání zdravé buňky. Také urychluje hojení dlouhodobých, těžce hojících se poškození tkání.

Jedna sklenice listů mizuny má pouze 14 kcal, proto se hodně používá jako součást diet. Jedlé jsou listy, lodyhy, květiny i semena.

Jako u všech klíčků nejlepších výsledku dosáhneme při přímé konzumaci čerstvých rostlin.

Doporučujeme jak k přímé konzumaci, tak i k dalšímu zpracování

Setba: semena sadíme na hloubku 0,5 cm, do fóliovníku konec února – březen, přímo do půdy březen až duben, druhá sadba v červenci až v srpnu

Rozestupy: doporučujeme při zahradním pěstování 15-20 cm (řádky) x 10 cm

Sběr: konec dubna až červen, září až říjen

Balení 2 gramy /cca 1100 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotická zelenina a ostatní
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: