MELOUN VODNÍ CHARLESTON GRAY, CUKROVÝ /12 SEMEN/

Kód: NB7
29 Kč

Citrullus lanatus

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vodní meloun CHARLESTON GRAY patří středně pozdní pěstitelské odrůdy. Odrůda je vhodná jak pro skleníkové tak i polní pěstování.

Odrůda patří ke středně pozdním, doba zraní je 90- 100 dnů od výsevu, má velké plody.

Plod je vejcovitého tvaru a je pokrytý tmavší zelenou slupkou bez pruhů. Plody dosahují váhy 15 kg. Růžově červená dužina je křupavá intenzívně osvěžující Ideálně se hodí k přímé konzumpci, jako příloha do salátů, koktejlů nebo smoothie.

Výsev možno provádět do skleníku nebo přímo na pole. Jako většina melounu potřebuje slunečné stanoviště a dostatek vody. Pro větší sklizeň musíme rostlině poskytnout dostatek prostoru.

Melouny patří mezi nízkokalorické potraviny, obsahují řadu prospěšných složek jako kyselinu listovou, jablečnou či citronovou. Taktéž obsahuje minerální látky zejména železo nebo vápník. Dále obsahuje vitamíny A, vitamíny řady B, C a další. Meloun je prospěšný při ledvinových problémech, stimulaci krevního oběhu, vláknina dužiny posilují střevní stěny, svým vysokým obsahem vody poměr soli v organizmu. Také obsahuje řadu antioxidantů.

Setba: Do skleníků semena sadíme od března do dubna, na záhon od poloviny května na hloubku 2 -3 cm. Pokud ale chceme sadit přímo do půdy, tak nejlépe až je půda prohřátá.

Rozestupy po rozsazení: 100 cm x 150 cm

Sběr: konec srpna až konec října, dle výsevu

Balení 1 gram  cca 12 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Melouny
Hmotnost: 0.015 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: