LOBELKA MODRO FIALOVÁ-Lobelia erinus compacta/ 1400 SEMEN/

Kód: OKA58
27 Kč

Detailní informace

Detailní popis produktu

*Lobelka drobná patří mezi okrasné balkonové rostliny, které jsou až 20 centimetrů vysoké a není je třeba zvlášť představovat, protože patří mezi nejpopulárnější truhlíkové rostliny. Často se používá na zahradách jako lemovací rostlina. Zde Vám nabízíme semena ČERVENÉ VARIANTY, ODRŮDA RUBY. Charakterizuj se bohatě větvenými stonky, na kterých vyrůstají malé, světle zelené nebo načervenalé listy a drobné červené, modré, bílé, růžové nebo fialové květy, kterých je velké množství.

*Rostlinám se nejlépe daří v dobře propustném, vlhkém substrátu, bohatém na živiny - substrát pro pěstování balkónových květin, který nemusíte kupovat, ale můžete si namíchat sami ze zeminy, kompostu a písku v poměru 2:1:1. Předpěstované rostliny umísťujeme na venkovní stanoviště v druhé polovině května, když už nehrozí nebezpečí mrazíků. Stanoviště by mělo být chráněné před silným větrem.

*Lobelii nejvíce vyhovují keramické nebo terakotové nádoby, v případě pěstování v plastových truhlících je třeba použít truhlíky s odtokem přebytečné vody a na dno umístit cihlovou drť, abychom zajistili větrání půdy a zabránili uhnití kořenů. Za takovou péči Vás rostlinky odmění větším množstvím květů.Lobelka má ráda světlé stanoviště, ale ne přímé slunce. Vyhovuje ji umístění je na jižní, jihovýchodní nebo jihozápadní umístění.

Setba: truhlíková setba od konce února až konec května, přímo do půdy od konce května
Rozestupy: nejlepší je kobercový výsev
Květenství: červen až říjen

Balení/800 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: