DVOUBAREVNÁ SALATOVÁ ŘEPA, ITALSKÁ ODRŮDA CHIOGGIA/70 semen/

Kód: EX5
27 Kč
Položka byla vyprodána…

Detailní informace

Detailní popis produktu

*TOP HIT SALATOVÁ ŘEPA CHIOGGIA je odrůdou, která si již našla hodně obdivovatelů z řad konzumentů, kteří dokážou ocenit nejen chuť, ale i vzhled jídla. Již samotný vzhled a barevná kombinace u této řepy CHIOGGIA ji předurčují k tomu, aby byla vysoce estetickým dekorativním a chuťovým doplňkem řadě jídel. Co se týče chuti, je taktéž výjimečná, má jemnou nasládlou chuť a velmi chutná dětem.Dužina je dvoubarevná a je ideální jako obloha či součást salátů. Nepatří mezi obry, velikostně ji řadíme mezi velké ředkvičky či ředkve, ale může dosáhnout i velikosti 4-5 cm v průměru.


*Tato řepa patří mezi středně pozdní, ale rychle rostoucí odrůdy a při dobrém zavlažování a dostatku živin Vám určitě způsobí velkou radost při sběru a následné konzumaci. Také listy lze použit jako salátové nebo vařené stejným způsobem jako špenát.
Nejvhodnější je kyprá, úrodná písčitá půda, která by měla být neutrální nebo mírně zásaditá ("pH" 6,5 až 7,5), i když je tolerantní pro většinu běžných zemin. Nemá příliš ráda čerstvě vyhnojenou půdu. Vegetační období je kolem 120 dnů.

*Setba: před výsevem namočíme semena na pár hodin do vlažné vody, semena sadíme přímo do půdy od jara ( kdy už nehrozí přízemní mrazíky) do poloviny léta, doporučujeme vysadit každých 14 dnů jeden řádek, tak si zajistíme postupné dorůstání a možnost konzumace po celé léto. Lze pěstovat také ve skleníku, setba od února.

Rozestupy: sejeme do řádků (semínka 6-8 cm od sebe) vzdálených 25-30 cm od sebe. Sadíme na hloubku 2-2,5 cm. Půda by měla být dostatečně vlhká.
Sběr: konec od července do října


Balení/70 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Exotická zelenina a ostatní
Hmotnost: 0.01 kg
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: