CHILLI PAPRIČKY ANAHAIM /25 SEMEN/

Kód: CPC8
29 Kč

Capsicum annuum

Detailní informace

Detailní popis produktu


PÁLIVOST:   500  až  2 500 SHU

Představujeme Vám CHILLI papričky odrůda ANAHAIM (podle města v Californii), která má svůj původ v USA v Novém Mexiku. Používají se také názvy California Chile a Chile Verde. Sušená na slunci v podobě koření má název Chile Colorado.  Chuťově vynikající jemně pálivá paprika, která je hojně používaná.

Zpracování: studená kuchyně, zavařeniny a hlavně tato jemně pálivá paprika je vhodná jako universální chilli paprika do zeleninových pokrmů od leča přes masem plněné lusky po pyré příměs k domácímu kečupu. Je skvělá na salsu, lze sušit i grilovat. Často používaná v takzvané TEX-MEX  kuchyni. Lusky se často nechává na rostlině do úplného vysušení. Sušená na slunci v podobě koření má název Chile Colorado.

Nejlepší je pro skleníkové pěstování, při venkovním doporučujeme závětrné, teplé a slunečné, lze pěstovat v květináči nebo truhlíku na balkonu či terase.

Odrůda vytváří keř s velkými plody, které se používají čerstvé i zavařené. Má tvar běžné sladké papriky. Ideální k pojídání začerstva.

Odrůda vytváří plody až 15 cm dlouhé, 5-6 cm široké.

ANAHAIM   má kolem 80  dnů dlouhé vegetační období a patří mezi papričky s menšími nároky na pěstování, vyžaduje dostatek prostoru. Možno pěstovat i venku, na teplém a slunečném místě, ideální je skleník.
Rostlina dorůstá do výšky kolem 50 cm, výjimečně až 70 cm, má velké plody, zralé plody jsou červené. Při nasazování plodů rostlinu vyvážeme (zejména když chceme ponechat velké množství plodů) nebo provedeme zaštipování. Příliš zatížené větve se mohou lámat. Papriky Anaheim mívají několik podélných prolisů a zakončeny jsou do tupé špičky. Dozrává ze zelené do své syté lesklé červené barvy.

 

Chilli papričky jsou bohaté na vitamin C a karoten ("provitamin A"), obsahují řadu vitaminů skupiny B, vitamin B6 a jsou také velmi bohaté na železo, hořčík a draslík.

 

Pěstování:

Rostlina patří mezi snadno pěstovatelné, stačí dodržet pár jednoduchých zásad. Před výsevem doporučujeme namočit semena ve vodě. Doba klíčení semen je  10 - 30 dnů.

Semena nutno vysévat do kypré a stále vlhké půdy. Ideální jsou rašelinové květináčky, které také nabízíme, nebo kokosové vlákno. Doporučujeme pravidelně rosit, aby substrát byl stále vlhký.  Při klíčení nutno dodržet teplotu 20 - 25 °C. Údaj je důležitý zejména pro teplotu půdy, proto květináč umístíme poblíž otopného tělesa, třeba radiátoru.

Po vyklíčení zajistíme rostlinkám dostatek světla, které je nutné pro dobrý rozvoj rostliny. Dbáme také na to, aby teplota substrátu a vzduchu neklesla pod 20 °C.  Vlhká půda a pravidelné rosení je nutné pouze pro první růstovou fázi, po přesazení ven nebo do většího květináče zálivku omezíme na běžný režim.

V pozdějším období, zejména když po období kvetení začnou vznikat papričky, nesmí být půda převlhčena, protože může dojít ke k zahnití kořenů. Nejvíce ji vyhovuje prohnojená humózní půda, která je vzdušná a dostatečně vlhká. Odrůdu doporučujeme pěstování ve skleníku nebo fóliovníku. Tím se podstatně zvýší výnos papriček. Při zálivce sazenic nepolívejte vodou listy, omezí se tak vznik chorob a plísní. Lze je pěstovat po celý rok. Vyžaduji slunné (světlé) stanoviště, dobrou zálivku a kyprou půdu. Rostliny vytvářejí keřík, dosahuji výšky 70 cm a plody dosahují 15 cm.

 

 

BALENÍ 0,2 gr /cca 25 SEMEN/

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena chilli papriček
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: