AKSAMITNÍK JEMNOLISTÝ odrůda STARFIRE, BAREVNÝ MIX Afrikán /600 semen/

Kód: AKS74
35 Kč

Tagetes tenuifolia

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aksamitníky patří mezi nejoblíbenější zahradní květiny. Původ mají ve středním Mexiku, u nás se velmi rychle rozšířily a zdomácněly. Jsou to okrasné, keříkové letničky, které dlouho kvetou a v podstatě jsou bezúdržbové. Barevná škála a různé variace přímo vybízejí k vytváření kombinací z těchto odrůd.

Tady Vám představujeme odrůdu STARFIRE, BAREVNÝ MIX. Tato odrůda je silně keřovitá jednoletá rostlina vysoká do 30 cm, s malými pilovitými listy a četnými květy o průměru 1,5 cm. Směs květů v odstínech žluté, pomerančové a červené. Kvete velmi bohatě a rovnoměrně od července až do mrazů.

Rostliny dorůstají výšky 20–30 cm a jsou odolné vůči suchu.

Jedná se o ideální zahradní či balkonovou květinu. Používá se také k vytváření zahradních dekoraci na záhonech, kolem stromů, na květinové skalky. Velmi dobře vypadá v kombinaci s jinými odrůdami aksamitníku. Má také nejen okrasný účel – aromatické látky odpuzují škodlivý hmyz a látky, které vylučují kořeny působí proti půdním háďatům. Proto jsou často vysazovány k zelenině do skleníků.

 

Pěstování:

Tato jednoletá rostlina nevyžaduje nějakou speciální půdu, postačí slunnější stanoviště a pravidelná zálivka.

Setba: semena do skleníku v dubnu, do půdy květnu na hloubku 1 cm, na balkon možno předpěstovat (za oknem, v pařeništi) od března do dubna a následně rozsadit

Květenství: červen až říjen (v podstatě do prvních přízemních mrazíků)

Výška rostliny: 20–30 cm

Spon: 25 x 25 cm

Balení 0,5 gramu /cca 600 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: