AKSAMITNÍK odrůda MOONLIGHT ŽLUTÁ, Afrikán /330 semen/

Kód: AKS32
Novinka Tip
35 Kč

Tagetes Erecta

Detailní informace

Detailní popis produktu

Aksamitníky patří mezi nejoblíbenější zahradní květiny. Původ mají ve středním Mexiku, u nás se velmi rychle rozšířily a zdomácněly. Jsou to okrasné, keříkové letničky, které dlouho kvetou a v podstatě jsou bezúdržbové. Preferují slunečné stanoviště, ale dobře se jim daří i ve stínu. Barevná škála a různé variace přímo vybízejí k vytváření kombinací z těchto odrůd.

Tady Vám představujeme odrůdu MOONLIGHT ŽLUTÁ. Tato odrůda se vyznačuje tím, že květy jsou jednobarevné, krásné žluté barvy. Květy jsou velké a plné Dorůstají výšky 35–50 cm.

Jedná se o ideální zahradní či balkonovou květinu. Používá se také k vytváření zahradních dekoraci na záhonech, kolem stromů. Velmi dobře vypadá v kombinaci s jinými odrůdami aksamitníku, kdy jde kombinovat jak barvy, tak rostliny s různou výškou. Má také nejen okrasný účel – aromatické látky odpuzují škodlivý hmyz a látky, které vylučují kořeny, působí proti půdním háďatům. Proto jsou často vysazovány k zelenině do skleníků.

Pěstování:

Tato jednoletá rostlina nevyžaduje nějakou speciální půdu, postačí slunnější stanoviště a pravidelná zálivka.

 Setba: semena do půdy březen až červen, na hloubku 1 cm. Na balkon možno předpěstovat (za oknem, v pařeništi, skleníku) od února do dubna a následně rozsadit

Květenství: červen až říjen

Výška rostliny: 35 - 50 cm

Spon: 40 x 40 cm

Balení 1 gram /cca 330 semen/

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.01 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: