VERBENA PATAGONSKÁ /360 SEMEN/

Kód: BV74
29 Kč

Verbena bonariensis

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Verbena patagonská (Verbena bonariensis) je nápadná trvalka, jejíž přirozenou oblastí výskytu je Jižní Amerika. Není odolná vůči nízkým teplotám, a proto se v našich klimatických podmínkách pěstuje především jako jednoletá letnička. Obvykle dorůstá výšky kolem 1 metru, maximu až 1,5 metru. Vytváří tuhé, poměrně řídce větvené stonky a úzké listy kopinatého tvaru s pilovitými okraji. Její hlavní předností jsou fialově zbarvené květy, které vytvářejí až 12 centimetrů velké květní hlávky, jež můžeme obdivovat od června do pozdního podzimu. Jedná se o medonosnou rostlinu, která zejména za slunečných dnů přitahuje pestrobarevné motýly a oživuje tak zahradu.

Patagonská verbena je bezpochyby vynikající volbou do zahrady jak pro začátečníky, tak pro zkušenější milovníky rostlin. Skvěle se hodí k vytváření vyvýšených záhonů, zejména v kombinaci s travinami, jako miscanthus, které dodají zahradě lehce divoký dojem. Dobře vypadá také na záhonech v kombinaci s diviznami, slunečnicemi nebo rudbekiemi. Rostlina preferuje slunné, případně pohostinné stanoviště a písčitou půdu s mírně zásaditou nebo neutrální reakcí. Poskytnutí takových podmínek jí dává šanci na bohaté a dlouhé kvetení. Důležité je, že verbena patagonská je odolná vůči napadení škůdci nebo různým chorobám.

Pěstování

Patří k těm méně komplikovaným rostlinám. Odolná vůči suchu, přesto je vhodné ji v létě při vysokých teplotách občas zalít a v době květu přihnojit. Nezapomeňte však zajistit dostatečnou drenáž substrátu, jinak rostlina začne zahnívat. Přibližně v polovině kvetení lze rostlinu jemně seříznout, aby se půdní pokryv zahustil a osvěžil její vzhled odstraněním květů.

Setba: semena do skleníku od února do března, rozsazení v polovině května. Venkovní výsev do půdy (pro příští rok) v listopadu. Výsev na hloubku max 0,5 - 1 cm.

Sběr: zelenou masu pro další zpracování sbíráme od poloviny srpna do konce září

Květenství: červen až září

Výška 80–150 cm

20 x 30 cm

Balení 0,1 gramu cca 360 semen

Doplňkové parametry

Kategorie: Semena okrasných květin
Hmotnost: 0.005 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: